DEAŞ’a bomba yağdı

Giriş Tarihi: 10.10.2016
DEAŞ’a bomba yağdı

DEAŞ’a ait 102 hedef tam 416 atışla . Koalisyona bağlı uçaklar ise Aktarin, Türkmen Barı, Hazvan’a 10 harekâtı düzenledi. Son iki günde bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 38 oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirmeye göre, başta terör örgütü DEAŞ olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor. Harekâtın 47'nci gününde Azez- Rai hattında muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından keşif ve gözetleme yapıldı, belirlenen hedeflere top, çok namlulu roketatar, n atışları yapıldı, hava harekâtı düzenlendi. Terör örgütü DEAŞ üyeleri, muhaliflerin kontrolündeki Aktarin ve Türkmen Barı'na sızma girişiminde bulundu. Özgür Ordusu'na (ÖSO) bağlı unsurların karşı koyması üzerine çıkan çatışmada terör örgütü üyesi 14 kişi etkisiz hale getirildi. Bu arada dün, gün içindeki çatışmalarda 2 muhalif şehit oldu, 19 muhalif yaralandı. Keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen terör örgütü DEAŞ'a yönelik 102 hedefe Fırtına Obüsü ile 322, çok namlulu roketatar ile 40 atış yapılırken hedefler 36 havan ve 18 tank atışıyla vuruldu. Özgür Suriye Ordusu'nun desteklenen harekatı kapsamında belirlenen hedefler etkisiz hale getirildi.

SAVAŞ UÇAKLARI VURDU
Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar, Duvaybik ve Aktarin'de bulunan 4 hedefe 4 bomba attı. Hava harekatıyla teröristlere ait ikisi savunma amacıyla kullanılan 4 bina . Koalisyon güçleri ise Aktarin, Türkmen Barı, Hazvan'da belirlenen hedeflere yönelik toplam 10 hava harekatı icra etti. Savaş uçakları, 17 teröristi etkisiz hale getirdi, bir araç ve 3 binayı imha etti. Muhalif unsurların bugüne kadar yaklaşık bin 10 kilometrekare alanda kontrolü sağladığı harekat kapsamında 47 günde 28 mayın ve bin 23 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. Operasyonların dünkü (48'inci gün) bölümünde ise Suriye'nin kuzeyindeki Tuğhali, Barigidah, Muraygil, Rail ve Şuvayrin bölgelerinde DEAŞ'a ait 5 bina imha edildi, 7 terörist etkisiz hale getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DEAŞ’a bomba yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN