Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör örgütünü lanetliyoruz

Giriş Tarihi: 10.10.2016
Terör örgütünü lanetliyoruz
Van'da bir araya gelen 16 ilden 181 aşiret temsilcisi, bölgedeki terör saldırıları ve "İngiltere'nin aşiretlere para dağıttığı" iddiasına, ortak bildiriyle tepki gösterdi. Ertoşi aşireti lideri İskender Ertuş'un okuduğu bildiride özetle şu ifadeler yer aldı:

PKK'YI LANETLİYORUZ
"Bizim için devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, tartışma konusu yapılmayacak bir durumdur. Bizi parçalamayı, birbirimizden ayırmayı amaçlayan her türlü teşebbüs karşısında irademizi ortaya koyacağız ve sonuna kadar mücadele edeceğiz. PKK terör örgütünün eylemlerini lanetliyoruz. Terörün karşısında, meşru siyasetin yanında saf tutmakta kararlı olduğumuzu beyan ediyoruz."

RIZA GÖSTERMEYİZ
"Silahlı bir terör örgütünün, bölge insanının geleceğini tahakküm altına almasına rıza göstermeyeceğiz. Yaşadığımız süreçte terörün milletimize, en çok da bölge insanına zarar verdiğini gördük. PKK'nın silaha müracaatının makul bir izahı olmadığı gibi, bölge halkının da böyle bir beklenti ve isteği yoktur."

HDP TEMSİL ETMİYOR
"Üzerimizde hesap yapacak tek güç Cumhuriyeti devleti ve millettir. 7 Haziran 2015 seçimlerinde 'Kürt siyasetçisiyim' diyen misyona, bize 'Bu memlekette kanı, gözyaşını durduracağız. Bizleri destekleyin' tekliflerine karşılık bu milletin birçok yerinden 6 milyon oyla destek sunuldu. Bu desteği bu halkın halis duygularını maksadı dışında kullanmaya başladılar. Hendek siyasetini destekleyerek bizleri hayal kırıklığına uğratıp akabinde parti eş başkanlarından Figen Yüksekdağ, 'Biz sırtımızı dağa dayadık' gibi söylemler k ullanıp, ülkemizi başka ülkelere şikâyet ettiler. Siyasetleri bu olduğu sürece desteklerimizi alamayacaklarını ve bizi temsil etmediklerini bildirmek isteriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütünü lanetliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN