Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtulmuş: FETÖ 'nin DEAŞ'ıdır

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Hiç abartmadan söylemek gerekirse; FETÖ, için DEAŞ’tan hiçbir farkı olmayan bir örgüttür. Hatta şunu söyleyebiliriz, ’nin DEAŞ’ı bu örgüttür" dedi.

Giriş Tarihi: 11.10.2016 14:47 Güncelleme Tarihi: 11.10.2016 15:17
Kurtulmuş: FETÖ Türkiye'nin DEAŞ'ıdır

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer aldığı 9. Avrasya İslam Şurası'nın açılışına katıldı. Dolmabahçe Sarayı'nda 35 ülkeden 120 dini lider ve temsilcinin yer aldığı şurada, din istismarcısı örgütler üzerine konuşan Kurtulmuş, FETÖ örgütünü, için DEAŞ'tan hiçbir farkı olmayan bir örgüt olarak tanımladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"İçimize dönüp İslam inancını yanlış kullanan, İslam'ın yanlış bir şekilde yeryüzünde anlatılmasından kaynaklanan ideolojilerle boğuşuyoruz. Bunun bir tarafından terörizm var. Coğrafyamızdaki terörizmin önemli bir kısmı maalesef adını yanyana getiren İslam'ın o kutsal adını kötü bir şekilde kullanan, eli kanlı terörist örgütler tarafından maalesef İslam'ın o kutsala adı yıpratılmaya çalışılıyor. Hiç abartmadan söylemek gerekirse; FETÖ, için DEAŞ'tan hiçbir farkı olmayan bir örgüttür. Hatta şunu söyleyebiliriz, 'nin DEAŞ'ı bu örgüttür bizzatıhi. Türkiye DEAŞ ile mücadele ediyor. Bu mücadele son derece açık. Türkiye diğer terör örgütleriyle de mücadele ediyor."

FETÖ'YÜ DE DEAŞ'I DA EZECEĞİZ

Her iki örgütün teolojik olarak bir birinin ikizi olduğunu savunan Kurtulmuş, "Her ikisinin ortak noktası tekfirci olmasıdır. Yani kendi gruplarından olmayanları kendilerini kabul etmeyenleri İslam halkasının içinde saymamaları, onları başka bir şekilde dışarıda bırakarak başka bir grup olarak terakki etmeleridir. Böylece kendilerini İslam toplumu dışında özel seçilmiş bir grup olarak tanımlamaktadırlar. Sadece bu özellikleriyle bile hem DEAŞ hem FETÖ İslam toplumunun içinde teolojileri itibarıyla bölücü, ayrıştırıcı ötekileştirici örgütlerdir. Öteki temel özellikleri her ikisinin de kapalı örgütler olmasıdır. FETÖ ve DEAŞ gibi örgütlerin kapıları herkese kapalı sadece seç

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmuş: FETÖ Türkiye'nin DEAŞ'ıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN