Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınırına askeri sevkiyat başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK'ya karşı yürütülen operasyonlara destek ve sınır güvenliğinin artırılması için - sınırına son günlerde yoğun bir askeri sevkiyatı yapıyor.

Giriş Tarihi: 12.10.2016 13:19 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 13:21
Irak sınırına askeri sevkiyat başladı

Mardin tarafından tarihi İpek yolundan geçen askeri araçların bir kısmı Habursınır kapısı yakınlarında bulunan Haç konaklama tesisine giderken, bir kısmının ise, - sınırlarına doğru kaydırıldığı belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), hem Irak'ta Musul'a yönelik gerçekleştirilecek askeri operasyonun yaratacağı olası göç dalgasının sınırdaki etkileri hem de PKK ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalara destek olmak amacıyla -Irak sınır hattına önlemlerini artırıyor.

BÜYÜK ÇOĞUNLUK ZIRHLI ARAÇLARDAN OLUŞTU

Önlemler kapsamında son günlerde Mardin tarafından Şırnak'ın Cizre ilçesi üzerinde yoğun bir askeri sevkiyat gerçekleştirilirken, bu sevkiyatın bir kısmının Habur sınır kası yakınlarında bulunan Haç konaklama tesisindeki askeri birliklere, bir kısmının ise, Türkiye-Irak sınır hattındaki dağlık alanlarda bulunan askeri birliklere yapıldığı öğrenildi. Askeri sevkiyat sırasında askeri konvoyun güvenliği uzaktan kumandalı patlayıcılara karşı Jamer taşıyan araçlarla korunurken, sevkiyat konvoyunda bulunan araçların büyük çoğunluğunun zırhlı araçlardan oluştuğu görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak sınırına askeri sevkiyat başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN