Silvan Belediyesinde 25 personelin ine son verildi

Silvan Belediyesi Kültür Müdürlüğünde hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalışan 25 çinin işine son verildi.

Giriş Tarihi: 12.10.2016 13:43 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 14:22
Silvan Belediyesinde 25 personelin işine son verildi

Millete hizmet vermek yerine PKK'nın siyasi organizasyonlarını yerine getirme ve örgütün terör eylemlerine hizmet etme görevini yürüten Silvan Belediyesi ve onun başkanı Yüksel Bodakçı, PKK'nın emri doğrultusunda belediyeye kim var kim yok doldurmuş.

Kayyum olarak atanan Kaymakam Kütük, konuyla ilgili, Yüksek maaşlarla çi çalıştırılıp, belediye iş yapamaz duruma getirilmiştir" açıklamasında bulundu.

BELEDİYENİN BOŞA HARCAYACAK PARASI YOK

tarafından PKK/KCK'ya yardım ve destek vermekten haklarında yürütülen soruşturmalar kapsamında görevden alınan belediye başkanı yerine Silvan Belediyesi'ne görevlendirilen Kaymakam Murat Kütük, "Silvan Belediyesi Kültür Müdürlüğü hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalışan taşeron işçilerdir.

Taşeron firmanın hizmet alım sözleşmesinde bulunan gerekli şartları yerine getirmedikleri için sözleşmeyi iptal edip taşeron firmaya yazı gönderilerek, sözleşmenin feshedildiği yönünde personele bilgilendirme yapıldı. Yüksek maaşlarla işçi çalıştırılıp, belediye iş yapamaz duruma getirilmiştir. Biz de belediyenin boşa harcayacağı parasının olmadığını, yapılan bu işlerin Silvan Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu hizmetlerin sağlıklı yürütülmesini sağlayacağız. Silvan halkına daha çok hizmet etmek anlayışıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Ayrıca, DBP'li meclis üyelerinin haklarında soruşturma açılan ve İçişleri Bakanlığı talimatlarıyla görevden alınan Melikşah Teke, Aysel Yapıcı'dan sonra Kerem Canpolat, Zuhal Tekiner, Şaban İlter, Gülistan Kılıç ve Mehmet Karakoç da görevden alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silvan Belediyesinde 25 personelin işine son verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN