Başkent'te Günleri

Ankara'da bu yıl 2-6 Kasım'da beşincisi düzenlenecek "Başkent'te Günleri" organizasyonundan elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanacak.

Giriş Tarihi: 13.10.2016 11:21 Güncelleme Tarihi: 13.10.2016 11:22
Başkent'te Hatay Günleri

Birlik Vakfı Hatay Şube Başkanı Mehmet Gülen, bir kafede düzenlediği basın toplantısında, Hatay'ı her yönüyle 'ye tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

"Başkent'te Hatay Günleri" etkinliğinin, bu yıl Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenleneceğini belirten Gülen, şöyle devam etti:

"2-6 Kasım'da yapacağımız etkinliğimize herkesi bekliyoruz. Şehir fuarları arasında ayrı bir önemi olan 'Başkent'te Hatay Günleri' fuarındaki temel hedefimiz Hatayımızı, kültürümüzü kardeşlik ve hoşgörü ortamımızı, tarihimizi, medeniyetimizi, yöresel ürünlerimizi ve binlerce yılın imbiğinden geçmiş mutfağımızı 'ye tanıtmak ve uluslararası arenaya taşımak. Hatayımızın birlik, beraberliğine ve kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlayan vakfımız, bu organizasyondan elde ettiği gelirle ekonomik sıkıntı yaşayan öğrencilerimize burs verecektir."

Gülen, bugüne kadar 40 öğrenciyi mezun ettiklerini, 100 öğrenciye de burs vermeye devam ettiklerini dile getirdi.

Organizasyon kapsamında 1 Kasım Salı günü Antakya Medeniyetler Korosu'nun konser vereceğini anımsatan Gülen, seslendirilen tüm eserlerin ise 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden "demokrasi şehitlerine" ithaf edileceğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Hatay Günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN