Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözcü'den skandal 'pazarlama' sitesi

Sözcü Gazetesi’nin sahibi Ertuğrul Akbay, ürünü adı altında pazarladığı ’nın yasakladığı sahte ilaçların arkasından büyük bir sahtekarlık ortaya çıktı. Sözcü’nün bu sahtekarlığına, yıllarca insan sağlığını tehdit eden gıda sahtekarlıklarıyla mücadele ettiğini iddia eden Uğur Dündar gibi isimlerin karışması şaşırtıcı bulundu.

Giriş Tarihi: 14.10.2016 11:20 Güncelleme Tarihi: 14.10.2016 11:51
Sözcü'den skandal 'pazarlama' sitesi

17/25 Aralık polis-yargı darbesinin ardından FETÖ'nün tetikçiliğini üstlenen Sözcü Gazetesi, 15 Temmuz darbesini sulandırmaya çalışarak tepkileri üzerine çekmişti. Sözcü Gazetesi'nin sahibi Ertuğrul Akbay, ürünü adı altında pazarladığı 'nın yasakladığı sahte ilaçların arkasından büyük bir sahtekarlık ortaya çıktı. Sözcü'nün bu sahtekarlığına, yıllarca insan sağlığını tehdit eden gıda sahtekarlıklarıyla mücadele ettiğini iddia eden Uğur Dündar gibi isimlerin karışması şaşırtıcı bulundu.

SAĞLIK BAKANLIĞI BİTKİSEL ÜRÜN SAHTEKARLARLIĞI KONUSUNDA  DEFALARCA UYARDI

Sağlık Bakanlığı'nın yasakladığı ürünleri "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından onaylı" şeklinde bir ibare ile pazarlamaya çalışan Sözcü Gazetesi, açık insan sağlığı ile oynuyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınan "insan sağlığına zararlı değildir" şeklindeki bir belgeyi bir ilaç izni gibi kullanarak okurlarını suistimal eden Sözcü Gazetesi'ne Sağlık Bakanlığı'nın nasıl bir yaptırım getireceği merakla bekleniyor!

ULUSALCI YAZARLARA SAHTE ÜRÜNLERİ PAZARLATIYORLAR!

Sağlık Bakanlığı'nın yasakladığı sahte ilaçları "Bitkisel Ürün" adı altında pazarlayan Sözcü Gazetesi, bu sahtekarlıkta ulusalcı yazarları da kullanmaktan çekinmiyor. Hasan Pulur, Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Yılmaz Özdil, Ruhat Mengi, Mehmet Türker, Güneri Civaoğlu, Bekir Coşkun, Rahmi Turan, Ertuğrul Özkök ve Melih Aşık'ın isimlerini de bu sahtekarlıkta açık açık kullanan Sözcü, bu yazarlardan görüşler alarak pazarladığı sahte ilaçların sağlığa ne kadar yararlı olduğu konusunda okurlarını ikna etmeye çalışıyor. Aylardır bu sahtekarlıkta isimlerini kullanan bu yazarlar ise bu durumdan rahatsız olmadığı ve isimlerini kaldırmak için bir girişimde bulunmadıkları belirtiliyor.

YILLARCA SAHTE ÜRÜNLERLE MÜCADELE ETTİĞİNİ SÖYLEYEN UĞUR DÜNDAR DA BU SİTEDE!

Sözcü Gazetesi sahibi Ertuğrul Akbay tarafından açılan bu siteye destek veren ulusalcı yazarlar arasında bir isim dikkat çekiyor. Yıllarca sahte ürünlerle mücadele eden Sözcü yazarı Uğur Dündar bu gıda sahtekarlığında ismini kullandırıyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözcü'den skandal 'pazarlama' sitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN