Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Finans temel atma töreninde konuşuyor

Giriş Tarihi: 15.10.2016 13:40 Güncelleme Tarihi: 15.10.2016 15:45
Başbakan Finans Merkezi temel atma töreninde konuşuyor

Başbakan , Çamlıca Bağlantı Yolu'nda düzenlenen Uluslararası Finans , BDDK ve SPK hizmet binalarının temel atma töreninde konuştu. Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları;

"2 SAAT 50 DAKİKADA İZMİR"
2002'den bu yana yaptıklarımızı anlatmaya lüzum yok. Sadece İstanbul... İstanbul-İzmir otoyolu. Osmangazi Köprüsü'nü açtık. Şimdi Bursa'dan İstanbul'a bir saatte geliyor insanlar. 2018'de İzmir'e gitmek isterseniz 2 saat 50 dakikada gideceksiniz. Siz sabah trafik olduğunda Ümraniye'den havalimanına 2 saatte gidebilir misiniz? Ama İzmir'e 2 saat 50 dakikada gideceksiniz.

"BİR ONE MINUTE BİR DE TWO MINUTE VAR"
Avrasya Tüneli de 20 Aralık'ta hizmete geçecek. Sarayburnu'ndan gireceksiniz Haydarpaşa'dan çıkacaksınız. 2 dakikada. Bir one minute var bir de two minute var.

"YATIRIMCILAR İÇİN İDEAL YER"
İstanbul yatırımcılar için en ideal yerdir. Onun için bu merkeze ihtiyaç var. Bunun kararını verdik. Bir iki sene içinde buralarda muazzam tesisler, binalar tamamlanacak. Burada sadece bugün temelini attığımız BDDK'nın SPK'nın yeri yok. Aynı zamanda başka kurumlar da var. Ben buradan çağrı yapıyorum. Bütün bankalarımız bir an önce burada temeli atsınlar. Finans merkezi demek hepsinin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi demek.

"İSTİKRARIN YOLU BAŞKANLIKTAN GEÇER"
İstikrar sürecek Türkiye büyümeye devam edecek. Nasıl olacak? Başkanlıkla olacak. Biz diyoruz ki, millete hepinizin sözü var. Bizim de sözümüz var. Ne dedik? Hep seçimlerde yeni anayasayı yapacağız. Ve Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getireceğiz. İstikrarın kalıcı hale gelmesinin yolu başkanlıktan geçiyor. Bakın 7 Haziran'da neler yaşadık. Hükümet kurulabildi mi? Allah'tan millet tehlikeyi gördü ve hemen kararını değiştirdi.

Başbakan Yıldırım "Millet verdiğimiz o sözü tutacağız"

BAŞBAKAN YILDIRIM TEMEL ATMA TÖRENİNDE KONUŞTU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Finans Merkezi temel atma töreninde konuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN