Senin NATO’daki ortağın PYD mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD seçimlerinde ‘Terör örgütlerine yardıma devam edeceğiz’ diyorlar. Yazıklar olsun! Senin NATO’daki ortağın PYD mi? Eğer bizsek, adımı bizimle atacaksın

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Senin NATO’daki ortağın PYD mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Konya Valiliği ile Konya Büyükşehir Belediyesi'nce 2 milyar TL'lik yatırımla yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış ve yeni tesislerin temel atma törenine konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

HALLEDEMİYORSAK BIRAKALIM:
Koalisyon güçleri şu anda bizimle beraber hareket ediyor. Eyvallah... Koalisyon güçleri niçin YPG, PYD ile hareket ediyor? İşte bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bu koalisyon güçlerinin tamamına yakını bizimle dost. 63 ülke var içinde. Hele hele NATO ülkeleri var ki stratejik ortağı biziz. Şu anda teröristleri eğitmelerini anlamakta zorlanıyoruz. Eğer 63 ülke bu DEAŞ'ı halledemiyorsa yöneticiler olarak biz bu işi bırakalım.

"Sizin NATO müttefiğiniz PYD mi YPG mi?"

ABD'DEN KRİTİK PYD AÇIKLAMASI!


YAZIKLAR OLSUN:
Kimmiş PYD,YPG, şu hale bakın. Ama oyun başka. Tuzak başka. Oyun bizim üzerimizde oynanıyor. Kusura bakmasınlar biz bu oyuna ne Suriye'de ne Irak'ta prim vermeyeceğiz. Amerika'da seçim kampanyaları sırasında PYD ve YPG'ye silah desteği verilmeye devam edileceği yönündeki açıklamalar yapılıyor. Yazıklar olsun. Senin NATO'da ortağın YPG mi? mi? Eğer ise bizimle masaya oturacaksın. Adımı da bizimle atacaksın.

BAŞİKA'YA SİZ DAVET ETTİNİZ:
Bazılar "Başika'dan çıkın, çekilin" diyor. Biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya oraya gelmedik ki. Başika'ya bizi davet eden sizsiniz. Şimdi de çıkın diyorsunuz, kusura bakma. Orada benim soydaşlarım var. Orada Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerim var. Bize "Gelin, yardımcı olun"' diyorlar.

B, C PLANIMIZ:
Biz Irak'ta, Irak'ın birliği ve beraberliği için Musul operasyonunda koalisyon güçleri içinde yerimizi almakta kararlıyız. Koalisyon güçleri eğer 'yi istemiyorsa, B planımız devreye girer. O da olmuyorsa C planımız devreye girer. Türkiye bir kabile devleti değildir. Biz kimsenin iç işlerine karışmıyoruz. Biz sadece kendi vatanımızın, milletimizin geleceğini güvence altına almaya çalışıyoruz. Türkiye güvendeyse, bölgedeki herkes için bir umut vardır. Türkiye güvende değilse, kimse güvende değildir.

"Koalisyon güçleri Türkiye'yi istemiyorsa B planımız var"

MİLLETİM 'BAŞKANLIK ' DİYOR:
Fiili bir durumla karşı karşıyayız. Bu durumun zemini 2007'de Cumhurbaşkanı'nı doğrudan halkın seçmesini öngören anayasa değişikliğiyle oluşturulmuştur. Yapılan kamuoyu araştırmalarına baktığımızda, milletim "Başkanlık Sistemi" diyor. Siyasi partilerimize diyorum ki gelin, millete götürelim. Eğer milletim bu işe 'evet' diyorsa, hayırlı olsun diyelim. Sorun şahsımdan kaynaklanmıyor, şahsımın yönetim anlayışından kaynaklanıyor. İstiyorum ki patinaj yapmayalım, hızla yola devam edelim. Bu arada Erdoğan'ın talimatıyla dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Camisi'nde, İstanbul'da ise Eyüp Sultan Camisi'nde Osmanlı İmparatorluğu'nda olduğu gibi cuma namazı sonrası aşure dağıtımı yapıldı.

"Milletim başkanlık sistemi diyor"


'BAŞKAN ERDOĞAN' SLOGANLARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını da Kapu Camisi'nde kıldı, ardından tarihi Bedesten Çarşısı'ndaki esnafı ziyaret etti. Vatandaşlar, "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Mazlumların umudu", "Başkan Erdoğan" sloganları atarak, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan esnaf ziyaretinin ardından Valiliği ziyaret etti. Toplu açılış törenine katılan vatandaşlar da "Başkan Erdoğan" sloganları attı.

"FETÖ'YE KARŞI YENİ UYGULAMALAR"
"Bu yapının (FETÖ) içinde olanlardan 15 Temmuz'dan sonra pişmanlık duyan pek az kişi olduğunu görüyoruz. İnlerine gireceğiz dedim, girdik mi. Ama daha bitmedi, daha devam ediyoruz, kaçacak delik arayacaklar. Şimdi yeni uygulamalar geliyor. Bu yeni uygulamaları, adımları da atacağız. Birkaç hafta içinde bunları da göreceksiniz. Biz biliyoruz ki FETÖ, PKK'dan daha da tehlikelidir. PKK'ya, DEAŞ'a bakışımız neyse bunlara bakışımız budur. Kendi itikadi sapkınlıkları, hayal dünyaları sadece onları ilgilendirir. Devletimizin şefkat kolları herkese açıktır. Gelsinler bildiklerini, anlatsınlar, pişmanlıklarını dile getirsinler, hukuk onlara kolaylık sağlar."

"Gelsinler bildiklerini anlatsınlar"

'TEMİZLİK, GÖREVDEN ALMALAR ŞART'
"Mağduriyet edebiyatıyla 15 Temmuz'un hesabının sorulmasının önüne geçmeye çalışanlar varsa beyhude yere uğraşıyorlar, kusura bakmasınlar. Şayet darbe başarılı olsaydı FETÖ mensuplarının bize ve milletimize ne yapacağını çok iyi biliyoruz. Türkiye'yi uçuruma yuvarlamak isteyenler görevden alınmış, mahkemede hesap vermek üzere tutuklanmış, finansman kaynaklarına el konmuş, çok mu? Bugün Suriye,'de, Irak'ta bekamıza yönelik tehditlere karşı kararlı bir mücadele yürütebiliyorsak, FETÖ alçaklarından büyük ölçüde temizlendiğimiz için. Daha temizlik şart, görevden almalar şart. FETÖ'nün de, PKK'nın da, DEAŞ'ın da ülkemizin ve milletimizin düşmanı kim varsa onların da kökünü kurutmadan bu mücadele bitmeyecek."

"Tüm kararlılığımızla bu yola kıyamete kadar devam edeceğiz"

YENİ DARBE SÖYLENTİLERİNE TEPKİ
"Birinci darbe 17/25 atlatılmış, ikinci darbe 15 Temmuz atlatılmış, şimdi üçüncü darbe gelecekmiş. Bir ukala, kendini bilmez, köşesinden yazıyor. Ne diyor şair? 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan.' 15 Temmuz bunun en güzel ifadesi oldu. Biz bu yoldaki terbiyemizi şöyle aldık: Eğer lider taşın arkasına saklanırsa, millet dağın arkasına saklanır."

İDAM HAKLI BİR TALEP
"Şimdi idam diyorlar. Bu haklı bir taleptir. Batı ne derse desin, beni ilgilendirmiyor, beni milletim ilgilendiriyor. Dünyanın büyük çoğunluğunda idam var. Bunun kararını parlamento verir. İcra gereğini yapmalıdır. Bana gelirse, ben onaylarım."

"TÜRKİYE 'ÇIK' DEDİĞİNDE ÇIKACAK BİR ÜLKE DEĞİL"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da STK temsilcileriyle de yemekte bir araya geldi. 15 Temmuz'un Türkiye'yi müstemlekeye dönüştürmeyi hedefleyen bir işgal hareketi olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "15 Temmuz gecesi salalar milletimizin kurtuluşuna çare için verildi. Onlara bile dayanamayanlar vardı. İzmir'de müezzini tekme-tokat dövenleri gördünüz, camı pencereyi indirenleri. Onlar da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Niye sala veriliyormuş. Ya bunlar zaten geçmişlerinde de ezana tahammül edemeyenlerdir." Başika'daki Türk askerlerinin Irak merkezi yönetimini rahatsız ettiğine de dikkat çeken Erdoğan, "Bizi davet etmek suretiyle DEAŞ'la mücadele noktasında bizden yardım isteyen kimdi? Bunlardı. Şimdi 'Buradan çıkmalı' diyor. Kusura bakma, TSK, Türkiye istediğin zaman gelen, istediğin zaman, 'çık' dediğin zaman çıkan bir ülke değildir" diye konuştu. Türkiye'nin, Musul yakınındaki Başika'da 700'e yakın askeri olduğunu vurgulayan Erdoğan, ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ve yapılacağını bildirdi. Erdoğan, "Ne diyorlar? 'Türkiye'yi koalisyon güçleri içerisinde görmek istemiyoruz. Niye? Mesele şu; Türkiye'yi masada görmek istemiyorlar. Sıkıntıları bu. Çünkü, Türkiye masaya oturursa, o zaman tabii ki orada devran değişecek" dedi.

BU TOPRAKLAR FETÖ'YE HARAM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Havalimanı'nda gece yarısı coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Memleketi Rize'nin Güneysu ilçesine hareketi öncesi vatandaşlara seslenen Erdoğan, PKK'nın Karadeniz'e girmeye çalıştığını belirterek "Uşaklar sokmayın onları buralara" dedi. Erdoğan, "FETÖ gelecek, hesap verecek" sloganları üzerine, "İnlerine gireceğiz. Nereye giderlerse kovalayacağız. Onlar kaçacak, nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Ama Türkiye size haram olacak" diye konuştu.

"Bismillah deyip göreve başladığımız ilk günden beri bunlarla mücadele ettik"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Senin NATO’daki ortağın PYD mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN