Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dabık sonrası ilk açıklama: Kutsiyet atfettikleri yer bir günde alındı

"Dabık'a, DEAŞ terör örgütünce özel bir kutsiyet atfediyorlardı. 'Asla Dabık'a girilemez, çıkılamaz kıyamet savaşı çıkabilir' gibi çok sansasyon yapıyorlardı. Allah'a hamdolsun Dabık şuanda Ordusu tarafından kontrol edilir hale geldi"

Giriş Tarihi: 16.10.2016 17:22
Dabık sonrası ilk açıklama: Kutsiyet atfettikleri yer bir günde alındı

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Dabık'a, DEAŞ terör örgütünce özel bir kutsiyet atfediyorlardı. 'Asla Dabık'a girilemez, çıkılamaz kıyamet savaşı çıkabilir' gibi çok sansasyon yapıyorlardı. Allah'a hamdolsun Dabık şuanda Özgür Suriye Ordusu tarafından kontrol edilir hale geldi" dedi.

Kaynak, Kahramanmaraş yatırımlarının değerlendirilmesi istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Fırat Kalkanı Harekatı'nın Cerablus'tan başlamak üzere 54. gününde devam ettiğini bildirdi.

Harekatın özelliğinin dünyanın meşru kabul ettiği Ordusu ve bütün dünyanın kabul ettiği Geçici Hükümetini bulunması olduğunu ifade eden Kaynak, Özgür Suriye Ordusu'nun önde saha operasyonları yaptığını, Türk Silahlı Kuvvetlerinin de onlara destek verdiğini belirtti.

Hedefin Fırat'ın batısında Türkiye'ye tehdit teşkil eden bölgeyi teröristten arındırmak olduğunu vurgulayan Kaynak, bugün bin kilometreyi aştıklarını, insanlık dramı yaşanan Halep'e ulaşım için çok önemli olan El Bab'a ve Mümbiç'e kadar gitme hedefinin bulunduğunu, bu yol üzerinde de Dabık yerleşim yeri bulunduğuna değindi.

Dabık'ın tarihsel serüvenine dikkat çeken Kaynak, şöyle devam etti:

KUTSİYET ATFEDİYORLARDI...

"Bundan 500 yüz yıl önce bizim ecdadımız büyük Osmanlı Padişahı Yavuz Selim'in Mercidabık Savaşı'nı yaptığı yer. Fakat Dabık'a, DEAŞ terör örgütünce özel bir kutsiyet atfediyorlardı. 'Asla Dabık'a girilemez, çıkılamaz kıyamet savaşı çıkabilir' gibi çok sansasyon yapıyorlardı. Allah'a hamdolsun Dabık şuanda Özgür Suriye Ordusu tarafından kontrol edilir hale geldi. Şimdi El-Bab ve Halep'e koridorunun açılması inşallah sağlanacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dabık sonrası ilk açıklama: Kutsiyet atfettikleri yer bir günde alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN