Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Musul’u terör örgütlerine bmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakanı Abadi’ye seslendi: Hangi üst akıl sana talimat verdi de havan değişti? Bize kuru sıkı atmaya, meydan okumaya kalkma. Biz Musul’un ne DEAŞ ne de başka terör örgütlerine verilmesine müsaade ederiz

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Musul’u terör örgütlerine bırakmayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilk kez memleketi 'ye gitti. Erdoğan, Rize Valiliği önünde düzenlenen yaklaşık 200 milyon liralık yatırımların toplu açılış töreninde, sağanak yağmur altında hemşerilerine hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

BUNU BİZ YUTMAYACAĞIZ: Türkiye'nin Suriye'de başlattığı operasyonu önlemek isteyenlerin 15 Temmuz'un arkasında olmadığını söyleyenlerin ya dünyadan haberi yoktur ya da kendisi de bu işin içindedir. Başika'da Türk askerinden rahatsız olanlarla, ülkemizi Musul operasyonu dışında tutmak için yırtınanlarla, 15 Temmuz'un ilgisi yok demek, milletin aklıyla alay etmek demektir. Bunu biz yutmayacağız.

94 YIL ÖNCEKİ HAREKÂT BAŞARILI OLSAYDI MUSUL BİZİMDİ

GÜVENLİ BÖLGE: Ilımlı muhaliflerle beraber Cerablus'a girdik, arkadan Rai'ye girdik. Şimdi Dabık'a ilerliyoruz. 5 bin kilometrekarelik bir alanı terörden arındırılmış güvenli bölge ilan edeceğiz. Bizim kimseni toprağında gözümüz yok.

DEAŞ NEREDEYSE BAĞDAT'A GİRECEK: Teklifimizi koalisyon güçlerine yaptık. Şu anda Suriye'de beraber yürüyoruz. Fakat rahat durmuyorlar ki, şimdi 'ta başladılar. "Musul'u alacağız" diyorlar. Kusura bakmayın. Musul'un ne DEAŞ terör örgütüne ne de başka terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyiz. Diyorlar ki "Irak yönetiminin buna müsaade etmesi lazım."' Irak merkezi yönetimi önce başının çaresine baksın. Bugüne kadar DEAŞ'ı niye Irak'a, Musul'a soktu. Neredeyse Bağdat'a girecek DEAŞ terör örgütü. Nerdesin, ey Irak'ın merkezi yönetimi.

HANGİ ÜST AKIL TALİMAT VERDİ: Irak merkezi yönetimi Başkanı Abadi beni ziyarete geldiğinde böyle konuşmuyordu. Bizden orada üs kurulmasını isteyen sendin. Senin savunma bakanların orayı ziyaret etti. Şimdi ne oldu da değiştin? Hangi üst akıl sana bir talimat verdi de havan değişti? Öyle bize kuru sıkı atmaya, meydan okumaya kalkma. Bu yol farklı bir yol. Biz kendimizi bu yola farklı adamışız. Eğer Irak merkezi yönetimi samimiyetini korursa, samimi davranırsa bizden samimiyet görür. Eğer samimi davranmazsa, bizim Irak halkıyla sorunumuz yok, ama bu yönetim mantığıyla sorunumuz var.

BAŞİKA ÜSSÜMÜZ: Dışişleri bakanım Lozan'da teklifi yapacak. Biz koalisyon güçleriyle beraber DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı orada mücadeleye varız. Başika üssümüz konusunda kimse konuşmasın. Bu üs orada duracaktır. Çünkü Başika aynı zamanda Türkiye'ye olacak terör saldırıları için bir sigortadır.

OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR
Cumhurbaşkanı olarak Yenikapı buluşmasını biz düzenledik. İktidar partisini ve sayın Bahçeli'yi davet ettik tereddüt etmeden "Evet" dediler. Fakat sayın Kılıçdaroğlu önce "Hayır" dedi. Sonra ne oldu ne bitti, oradan da olumlu cevap geldi. Peki ne oldu? Önce memnun olduklarını söylediler. Ama son zamanda başladılar biz böyle bir Yenikapı ruhundan yana değiliz. Ya olsan ne yazar olmasan ne yazar. Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez. Oradaki 5 milyon ne diyor bizim için o önemli.

HAVALİMANI MÜJDESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında havalimanıyla ilgili müjde de verdi: "Havalimanımızın inşaatıyla ilgili müjdeyi burada veriyorum. İnşallah havalimanı ihalesini yapmak üzere 2 Kasım'da ihale dosyalarını alıyoruz. Yılsonuna kadar da müteahhit firmayı belirliyoruz. Böylece havalimanı projesinde önemli bir adımı atmış olacağız. Rize'mize, Artvin'imize hayırlı olsun."

'BİZ OYUNU BOZACAĞIZ'
"Musul meselesinde gerek Irak'tan, gerek diğer yerlerden bu kadar yüksek ses çıkmasının sebebi, bizim orada istenen mezhep oyununu görüyor ve deşifre ediyor olmamızdır. DEAŞ balonunu söndüren Türkiye'nin mezhep çatışması üzerinden inşa edilmeye çalışılan yeni planı bozmasını engellemek için gerilimi sürekli tırmandırıyorlar. Biz mezhepçi değiliz. Mezhepler bizim dinimiz değildir. Bizim tek dinimiz var, dini mübini İslam. Türkiye için varlık, yokluk meselesine haline dönüşen bu konuda elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanarak kendimizin de bölgedeki kardeşlerimizin de çıkarlarını korumakta kararlıyız. Türkiye gibi bölgesinin en güçlü, en önemli devletinin karşısına terör örgütlerini dikenler neyin peşinde? Terör örgütlerini bize tercih noktasına gelenlerin derdi ne ben ne de bu hükümettir. Derdi Türkiye, Türk milleti. Atalarımız "Zor, oyunu bozar' derdi. Türkiye üzerine kurulan bir oyunu bozmakta kararlıyız."

YENİ KİMLİK KARTINI ALDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, törende İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni kimlik kartlarını da aldı. Erdoğan, kimlik kartını alarak cüzdanına koydu.

"EY FETO ABD'YE SIĞINMA GEL BURADA YARGILAN"
"(Feto gelecek hesap verecek sloganları üzerine) 'İnlerine gireceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız' dedik. Kovalıyor muyuz? Kaçıyorlar mı? Nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Şimdi kaçtıkları yerin vatandaşı olsunlar. Artık onlar bu milletin vatandaşı olarak anılmayacaklar. Benim 241 şehidim ve ailesi, 2 bin 194 gazim ve ailesi mağdur değil mi? Onları savunmayacaksın, bize 15 Temmuz'u yaşatanları mağdur diye göstereceksiniz. Kusura bakmayın, adetullaha terstir bu. Ey Feto, Pensilvanya'dan sen burayı bu şekilde yönetemeyeceksin. Korkaklık senin şanındadır. Eğer zerre kadar yiğitlik varsa dön gel ülkene. Gel, gidip de Amerika'ya sığınma. Gel burada yargılan. Gelemez. Niye? Korkakların şanı kaçmaktır. Korkaklar zafer takı dikemez. Onu yiğitler diker. İşte onu sizler diktiniz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musul’u terör örgütlerine bırakmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN