Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasin Aktay, yeni anayasa için yol haritasını açıkladı

Giriş Tarihi: 18.10.2016
Yasin Aktay, yeni anayasa için yol haritasını açıkladı
BAŞBAKAN başkanlığında dün yapılan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı 4 saat sürdü. Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Parti Sözcüsü Yasin Aktay, "Yeni anayasa için ortak çalışma yok. Her parti kendi çalışmasını yapıyor" dedi. Aktay şunları söyledi:
PKK KÜRTLERDEN İNTİKAM ALIYOR: Bütün işaretler terör örgütünün bölge halkı ile ilişkisinin bittiğini göstermekte, "Yıkılmadım ayaktayım" mesajları vermek üzere bir hal almaktadır. Örgüt son dönemlerde başka bir alçaklığa yöneldi, teşkilatımızın üyelerine saldırılarına hız kazandırdı. Burada şehit edilen kardeşlerimizin Kürt. Neden öldürüldüler, çünkü AK Partiliydiler. Bu Kürtlerden alınan intikamdır.
MAĞDURİYET İFADESİNE PRİM VERMEMEK LAZIM: (FETÖ) 50 yıllık sinsi bir yapılanma. Mağduriyet edebiyatına prim vermemek gerekiyor.
BAHÇELİ TAVRININ İÇERİĞİNİ DOLDURMADI: Bahçeli'nin (Başkanlık) açıklamaları, sorumlu devlet anlayışı yaklaşımıyla takdir edilesi bir tavır olmuştur. Bu tavrın içeriğinin ne olduğunu henüz kendisi doldurmuş değildir.
KILIÇDAROĞLU İLE DE GÖRÜŞÜLECEK: Sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmiş Cumhurbaşkanı olmasıyla fiili bir durum oluşmuştur. Önümüzdeki dönemde bu her partinin kendi kurullarında değerlendirilecektir. Başbakanımız, 15 Temmuz konjonktüründe ortaya çıkmış tüm konularda Sayın Bahçeli'yi bilgilendirmiştir, Sayın Kılıçdaroğlu'nu da bilgilendirmeye devam edecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Aktay, yeni anayasa için yol haritasını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN