Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yönetimi FETÖ okullarına el koydu

Fetullahçı Terör Örgütü, en güçlü olduğu ülkelerin başında gelen 'da büyük bir şok yaşıyor. yönetimi FETÖ okullarına el koyarken mütevelli heyeti başkanlığına Başbakan Yardımcısı İmangali Tasmagambetov atandı. FETÖ okullarının adı değişirken örgüt ile bağlantılı öğretmenlerin sınır dışı edileceği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 19.10.2016 17:29 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 17:40
Kazakistan yönetimi FETÖ okullarına el koydu

Kazak Türk Eğitim Vakfı KATEV, 'daki FETÖ okullarının adının değiştirileceğini bildirdi. Cumhuriyeti Bağımsızlığının 25. Yıldönümü'ne denk getirilerek FETÖ okullarının adı, "Bilim İnovasyon Liseleri" olarak değişecek.

ÖĞRENCİ VE VELİLER KARARI DESTEKLİYOR

Bu kararın FETÖ ile birlikte anılmak istemeyen lise öğrencileri, ve veliler tarafından desteklendiği bildirildi.

Mütevelli Heyeti başkanlığına Başbakan Yardımcısı İmangali Tasmagambetov atandı. Eğitim ve Bilim Bakanı Erlan Sagadiyev de Heyet'te üye olarak yer aldı.

FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLER SINIR DIŞI EDİLECEK

Kazakistan'da 27 FETÖ okulu bulunuyor. Mütevelli heyeti üyelerinin Kazak olduğu FETÖ okullarında görev alan öğretmenlerin de bu okullarda çalışmasına izin verilmeyeceği ve ülkeden gönderileceği belirtiliyor.

FETÖ'NÜN ORTA ASYA İMAMI ORHAN İNALDI BİR SÜREDİR KAZAKİSTAN'DAYDI

FETÖ'nün Orta Asya imamı olan İnaldı, uzun süredir Kazakistan yönetimi ile FETÖ okullarının kapatılmaması için görüşmeler yapıyordu. Kırgızistan vatandaşlığına geçerek, Kırgızistan pasaportu ile sık sık ABD'ye giden Orhan İnaldı, Türkiye'den firar eden FETÖ'cüleri bu ülkeye yerleştiriyordu.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazakistan yönetimi FETÖ okullarına el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN