Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Millete gitme ı

Başbakan , MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de yeni anayasa konusunu millete götürme taraftarı olduğunu söyleyerek, “O şimdi icraat zamanı” dedi

Giriş Tarihi: 19.10.2016
Millete gitme zamanı
Başbakan Binali , partisinin TBMM grup toplantısında yeni anayasa paketi ve başkanlık sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu:
YENİ ANAYASA İÇİN BAŞLANGICI YAPTIK: Halkın yüzde 52'sinin oyunu almış Cumhurbaşkanı'nın halka karşı siyasi sorumluluğu vardır. Artık her şey cumhurbaşkanının doğrudan, halk tarafından seçilmesiyle değişmiştir. Cumhurbaşkanının siyasi sorumluluğu doğmuştur. İşte bu durumun sistemdeki bu kargaşanın ortadan kalkmasını istiyoruz, istediğimiz budur. Bunun yolu da mevcut durumu anayasadaki durumla uygun hale getirmek. Bunun başlangıcını yapmış bulunuyoruz.
ŞİMDİ MİLLETE GİTME ZAMANI: Sayın Bahçeli'nin tutumu da gayet netti. Kendisi de bu fiili durumun anayasa ile bir uyumsuzluk içerdiğini ve konunun mutlaka bir çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti ve adresin de millet olduğunu açıkça söyledi. Biz de aynı şeyi söylüyoruz. O şimdi icraat zamanıdır, şimdi anayasa ve sistem konusunu milletin önüne götürüp çözüm üretme zamanı.
KILIÇDAROĞLU'NA SÖZ: Ben buradan Kılıçdroğlu'na da çağrıda bulunuyorum. Gelin siz de bu kervana katılın. Bu şeref hepimizin olsun. Son sözü millet söylesin. AK Parti grubu olarak şu sözü de veriyorum. Siz bu değişikliğe destek verseniz, 367'nin de üstüne çıksa son sözü millet söyleyecek. Millete götürürüz, millet kararını verir, ondan sonra da bütün tartışmalar son bulur.
BAŞKANLIK SİSTEMİ EN BÜYÜK REFORM: Neden darbelere zemin hazırlandı? Çünkü sistem tıkandı. Bu ülke neden ağır bedeller ödedi, bu terör neden bu seviyelere geldi? Çünkü sistem çözüm üretemedi. Başkanlık sistemi, inşallah sistemin düğümlerini çözecek, kilitlerini açacak en büyük reformdur. Başkanlık sistemi 'nin ufkunu aydınlatacak yeni bir yol haritasıdır. Şahsi hırslarını artık herkes bir kenara bıraksın. Ülke çıkarları her şeyin üzerindedir.

BAHÇELİ DOĞRU DEMİŞ
Yıldırım, grup toplantısına gelişinde gazetecilerle sohbet etti. Yıldırım, Bahçeli'nin "Biz millete gitmekten korkmayız" ifadesi için "Doğru demiş. Hiç bilinmeyen bir şey yok, her şey biliniyor" dedi. Gazetecilerin " Bahçeli'nin sözlerinden ne anladınız?" sorusuna da, "Sizin anladığınızı anladım" diyen Yıldırım, gazetecilerin, "Sayın Bahçeli de bize öyle söylüyor" demesi üzerine, "Demek ki doğru yolda gidiyor" ifadesini kullandı. Yıldırım, anayasa teklifinin ne zaman Meclis'e geleceği ve referandumun ne zaman olacağı sorusuna da Yıldırım, İngilizce olarak "As soon as possible" (Mümkün olan en kısa sürede) cevabını verdi. Yıldırım, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ne zaman görüşeceksiniz?" sorusuna da "Herkes ile görüşürüz, Yenikapı ruhu devam ediyor" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Millete gitme zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN