Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Şehir Hastaneleri Finansman Töreni'nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Dört bir yanımızda savaş da olsa, kriz de olsa biz kendi hedeflerimize odaklanmış bir şekilde yolumuza devam ediyoruz, edeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 20.10.2016 11:30 Güncelleme Tarihi: 20.10.2016 13:56
Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Dört bir yanımızda savaş da olsa, kriz de olsa biz kendi hedeflerimize odaklanmış bir şekilde yolumuza devam ediyoruz, edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman Töreni'ndeki konuşması şöyle oldu:

Şehir hastanelerimizin açılışına önümüzdeki ay itibariyle başlıyoruz. Biz öyle hastaneler inşaa edelim kuralım ki buralarda benim vatandaşım hastanenin içinde dışarıda dolaşmasın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Benim vatandaşım hastaneye girdiği zaman..."

Toplamda 41 bin yatağa sahip 29 projeyi hayata geçirmiş olacağız. Bu aynı zamanda istikrar ve güven projesidir. 2015 verilerine göre kamu özzel sektör işbirliği yatırımlarının yüzde 40'ı ülkemizde gerçekleştiriliyor. Türkiye'nin diğer ülkelerden farkı bu yatırımları yerli şirketleri ve dış finansmanla hayata geçiriyor olmasıdır. Bu işbirliği projelerin kısa sürede gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şehir hastaneleri benim 14 yıllık hayalim"

PİYASANIN OYUNCULARI SİYASAL DEĞERLENDİRMELERE DEĞİL REEL DEĞERLERE BAKIYOR

Attığımız temelleri bitecek tarihi açıklayarak yaparız ve o tarihte de bitiririz. Ben temel atmaya değil sadece açılış törenlerine katılırım. Bu mevcut projeler daha ziyade dış kaynakla finanse ediliyor. Kredi derecelendirme kuruluşlarının siyasi saiklerle verdiği notlardan ilgilenmiyorlar. Kusura bakmasınlar piyasanın gerçek oyuncuları siyasal değerlendirmelere değil reel değerlere bakıyor. Dört bir yanımızda savaş da olsa, kriz de olsa biz kendi hedeflerimize odaklanmış bir şekilde yolumuza devam ediyoruz, edeceğiz

Türkiye yatırım yapılabilir bir ülke olduğunu her fırsatta gösteriyor. Şehir hastaneleri kendisine yapılan yatırımları hakeden bir projedir. Türkiye sağlık alanında söz sahibi bir noktaya yükseltecektir. Bir yandan şehir hastaneleri bir yandan yatırımları ile kararlı adımlarla ilerliyor. Türkiye sağlık alanında da 2023 hedeflerine ulaşmak için tüm gayreti ile çalışmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Piyasanın oyuncuları siyasal değerlendirmelere değil reel değerlere bakıyor"

"BATININ ANLAMAK İSTEMEDİĞİ..."

Batının anlamak istemediği şudur. Türkiye kendi ekonomi programlarını uygulayabilecek bir güce sahiptir. Biz bu potansiyele kolay ulaşmadık. Kendimize bir yol açtık. Son 14 yıldır sahip çıktığımız güven ve istikrar sayesinde güçlü savunma refleksleri gerçekleştirdik.

Bazı verileri paylaşacağım. 2015 yılında ekonomimiz yüzde 4 büyüdü. Geçtiğimiz yıl Çin ve Hindistan hariç diğer ülkelerden iki kat fazla büyüdük. İstihdam oranımız yüzde 46'ya yükseldi. Bu yılın temmuzu itibariyle iş gücüne katılım oranı 0,3 puan arttı. İşsizlik oranının yükselmesindeki sebep iş gücündeki artıştır. Bu artış önümüzdeki yıllarda devam edecektir. Geçtiğimiz yıl cari işlem açığının milli gelire oranı azalmıştır.

Nereden nereye geldiğimizi göstermeleri bakımından bunlar çok önemli. Çok önemli bir oran daha veriyorum. Biliyorsunuz faize düşmanım. Göreve geldiğimzide faiz harcamalarını düşürdük. Bu bize yeterli değil. Bu yılın ilk döneminde bütçe açığı 1,5 milyar lira iyileşti. Bankacılık sektörümüz büyümeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Batının anlamak istemediği şudur"

TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDİYOR

Görüldüğü gibi Türkiye çevresindeki tüm çatışma ortamlarına rağmen kendi yolunda güvenle yürümeye devam ediyor. Bu ülke kendisine itimat eden kimseyi hiçbir zaman pişman edilmemiştir. Uluslararası yatırımcılara gerekli desteği sağlamak boynumuzun borcudur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye yoluna devam ediyor" CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞEHİR HASTANELERİ FİNANSMAN TÖRENİ'NDE KONUŞTU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN