Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ümit Özdağ'a disiplin yolu

Giriş Tarihi: 20.10.2016 14:22 Güncelleme Tarihi: 20.10.2016 14:33
Ümit Özdağ'a disiplin yolu

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın “parti disiplinine aykırı açıklamaları” nedeniyle Milletvekili Ümit Özdağ’ın “kuvvetle ihtimal” disipline sevk edileceğini söyledi. Kongre tartışmaları sürecinde Genel Başkan adaylığını açıklayan Özdağ, “Şimdilik değerlendirme yapmayacağım” dedi. 15 Temmuz darbe irşiminin başarılı olması halinde FETÖ'cülerin Başakan olarak düşündüğü de daha önce disipline sevk edilmişti.

Milliyetçi Hareket Partisi'nde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından parti içi muhalefet ve kongre tartışmaları şimdilik rafa kalktı, tartışmaların "ateşi" söndü. Ancak Genel Merkez, muhalefet kanadında yer alan bu isimlerin açıklamalarını mercek altına almaya devam ediyor.

Bir süre önce Genel Başkan adaylarından Merkez Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edilmişti.

Şimdi yine Genel Başkan adayları arasında yer alan Milletvekili Ümit Özdağ da disiplin yolunda. Al Jazeera'ye konuşan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, belli çevrelerin MHP'nin görüş ve düşüncelerine karşı faaliyetler içine girdiğini, bunu parti içinde yapanlardan birinin ise Ümit Özdağ olduğunu söyledi.

Yalçın şu ifadeleri kullandı:

"Ümit Özdağ'ın parti politikalarının tersine gerek Halk TV'de gerek televizyon ve gazetelerde farklı görüşler beyan ederek parti disiplininin dışına çıkması da dikkatlerimizden kaçmıyor. Muhtemelen bu davranışlarından dolayı kendisi de disipline sevk edilecektir. Kuvvetle ihtimal sevk edilme ihtimali mevcuttur."

Özdağ: Değerlendirme yapmayacağım

Ümit Özdağ, "Şimdilik bir değerlendirme yapmayacağım" demekle yetindi.

MHP'de kongre tartışmalarıyla başlayan muhalefet sürecinde disipline sevk edilen ilk Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ değil. Bir süre önce iddialı adaylardan Meral Akşener disiplin süreci sonunda partiden ihraç edilmişti. Akşener, bu kararı yargıya taşıdı. Bir diğer Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ise daha önce partiden ihraç edilmiş ancak yargı kararıyla geri dönmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ümit Özdağ'a disiplin yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN