Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan FETÖ genelgesi

Başbakan Binali , terör örgütleri veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarla mücadeleye destek amacıyla idarelere sunulan dilekçelerin, sahibinin adı, soyadı ve imzası ile yeri veya ikametgah adresi bulunmaması halinde incelenmemesi talimatını verdi.

Giriş Tarihi: 21.10.2016 10:08 Güncelleme Tarihi: 21.10.2016 10:09
Başbakan'dan FETÖ genelgesi

Başbakanlığın İdarelere Verilen Dilekçeler Hakkındaki Genelge Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Başbakan Binali 'ın imzasını taşıyan genelgede, demokratik katılımı sağlayan araçlardan dilekçe hakkının başta Anayasa ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunda düzenlendiği anımsatıldı. Genelgede, ayrıca Mezkûr Kanununa göre yetkili makamlara verilen dilekçelerde, dilekçe sahibinin adı, soyadı ve imzası ile veya ikametgah adresinin bulunması gerektiği hatırlatıldı.

FETÖ'DEN KAÇ KİŞİ TUTUKLANDI? KAÇ KİŞİ FİRARDA?

GENELGEDE ŞUNLAR KAYDEDİLDİ:

Terör örgütleri veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarla mücadelenin, idarelere dilekçe verilerek desteklendiğine dikkat çekilen genelgede, "Ancak bu kapsamda,söz konusu örgüt, yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu iddia edilen kişilere ilişkin olarak idarelere verilen dilekçelerden; sahibinin adı, soyadı ve imzası ile iş veya ikametgah adresini ihtiva etmeyenler incelenmeyecektir" denildi.

FETÖ'NÜN CEZAEVİ PLANI DEŞİFRE OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan FETÖ genelgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN