Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ yandaşları İİT kararını hazmedemedi

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın FETÖ ‘yü terör örgütü olarak kabul etmesi FETÖ’cüleri rahatsız etti. ‘Kararda böyle bir madde yok’ diyenleri İİT yalanladı

Giriş Tarihi: 21.10.2016
FETÖ yandaşları İİT kararını hazmedemedi
57 üye ülkeli İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) önceki gün FETÖ'yü terör örgütü olarak ilan etmesini içine sindiremeyen bazı FETÖ'cüler sosyal medya üzerinden yine yalan kampanyalar düzenlemekte gecikmedi. FETÖ ile mücadelede 'nin yanında olduklarını açıklayarak FETÖ'yü terör örgütü ilan eden İİT'yi tehdit etme cüretinde bulunmaktan bile geri durmayan FETÖ'cüler yine İİT'den gereken cevabı aldı. FETÖ yandaşları "İİT kararında FETÖ terör örgütüdür maddesi yok yalanına" sığınırken, Twitter üzerinden de bir hashtag kampanyası başlattı. Bunun üzerine bazı FETÖ'cüler İİT resmi hesabına " FETÖ'yü terör örgütü ilan ettiğinizi söylüyor, bu doğru mu" diye sordu. İİT'den gelen yanıt ise "evet" olunca bu kez FETÖ'cüler İİT'ye "intihar ediyorsunuz" tehditleri yağdırmaya başladı.

TÜRKİYE'YE TAM DESTEK
Taşkent'te düzenlenen 57 ülkeli İslam İşbirliği Zirvesi'nde alınan kararda, "Ümmet için güvenliği, istikrarı ve refahı hayati önem arz eden 'de hükümetin bir an önce kontrolü ele almasını memnuniyetle karşıladık. Demokrasiyi, adaleti ve birliği sağlamak için FETÖ'ye karşı Türk hükümetiyle ve halkıyla olan tam dayanışmamızı bildirmekte ve üye devletleri, FETÖ'yle ilişkili Türk vatandaşları tarafından organize edilen ve yönetilen kuruluşlara ve gruplara karşı her türlü gerekli tedbiri almaya ve bu yönde Türkiye'yle işbirliği yapmaya davet etmekteyiz" denilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ yandaşları İİT kararını hazmedemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN