Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan : CHP'nin FETÖ ile sandık başlarını nasıl tuttuklarını unutmadık

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali , partisinin NG 'de düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında, ana muhalefet partisinin FETÖ darbesini unuttuğunu mağdur edebiyatı yaptığına dikkat çeken Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanımız, 17 Aralık'ta bu örgüt paralel bir örgüttür dediği zaman malesef diğer siyasi partiler bunu duymazdan geldi. Ben canlı şahidiyim arkadaşlar! 2014'te İZmir'de genel başkan adayıyken o FETÖ ablalarının CHP ile nasıl işbirliği yaptığına birebir şahidim. FETÖ'nün nasıl CHP ile beraber kendilerini parçalarcasına sandık başlarını tuttuklarına şahidim. Bazı CHP milletvekilleri FETÖ ile ilişki içinde olduklarını ifade etti" dedi.

Giriş Tarihi: 22.10.2016 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.10.2016 12:25
Başbakan Yıldırım: CHP'nin FETÖ ile sandık başlarını nasıl tuttuklarını unutmadık

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali , partisinin Afyonkarahisar'da düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan , buradaki konuşmasına 15 temmuz şehitlerini anarak başladı. Başbakan Yıldırım, "İlk kez İstişare toplantımızı Erol Olçok olmadan gerçekleştiriyoruz. Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u da hiçbir zaman unutmayacağız" dedi.

"BİZİM CUMHURİYET, CUMHURA SEVGİMİZİ SİZ Mİ SORGULAYACAKSINIZ?"

Başbakan Yıldırım, Ankara Valiliğinin toplantı, gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak kararıyla ilgili, "Bunun tek gerekçesi var, milletin güvenliği. Şimdi CHP'den bazıları 'AK Parti 29 Ekim kutlamalarını, 10 Kasım anmasını engellemek için böyle bir karar aldı' diye milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Allah aşkına, bizim cumhuriyet, cumhura sevgimizi siz mi sorgulayacaksınız ya da ölçecek kalibrede misiniz? Cumhuriyet hamasetle büyümüyor. Cumhuriyet çalışmakla, üretmekle, millete hizmetle büyür." diye konuştu.

"FETÖ'NÜN NASIL CHP İLE BERABER KENDİLERİNİ PARÇALARCASINA SANDIK BAŞLARINI TUTTUKLARINA ŞAHİDİM"

Ana muhalefet partisinin FETÖ darbesini unuttuğunu mağdur edebiyatı yaptığına dikkat çeken Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanımız, 17 Aralık'ta bu örgüt paralel bir örgüttür dediği zaman malesef diğer siyasi partiler bunu duymazdan geldi. Ben canlı şahidiyim arkadaşlar! 2014'te İZmir'de genel başkan adayıyken o FETÖ ablalarının CHP ile nasıl işbirliği yaptığına birebir şahidim. FETÖ'nün nasıl CHP ile beraber kendilerini parçalarcasına sandık başlarını tuttuklarına şahidim. Bazı CHP milletvekilleri FETÖ ile ilişki içinde olduklarını ifade etti" dedi.

Başbakan Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti:

15 Temmuz gecesi Ak Partili arkadaşlarım her yerde ülkemizi kahramanca savundunuz. Biliyorsunuz Ankara'nın Kazan ilçesinin adını Kahraman Kazan olarak değişmesi ve 15 Temmuz'un resmi tatil olmasını içeren teklifimiz kabul edildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitlerimizi Anma Günü olarak her yıl yad edilecek.

Milletvekillerimiz parti yöneticilerimiz parti mensuplarımız hepimiz bu vatan için mücadele ettik. Rabbim içimizden bazılarını şehadetle bazılarını gazilikle onurlandırdı. Değerli kardeşlerim bugün 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantımızı yaptığımız Afyonkarahisar'ın tarihimizde önemli bir yeri var. Bağımsızlığa Cumhuriyet'e Afyon'dan yürüdük. Milli Mücadele Afyon'dan başladı. Ak Parti 2001 yılında bu şehirde yola çıktı.

Önümüzdeki hafta 29 Ekim'de milletçe büyük bir coşkuyla Cumhuriyyetimizin 93. yılını kutlayacağız. Arkadaşlar, düşmanlar 1921'de Afyonuy'geçerek Polatlı'ya kadar gelmişlerdi. TBMM işte o top seslerinin altında geri adım atmadan görevini yapmıştı. Gazi Mustafa Kemal Sakarya'da düşmanı durdurmuştu. TBMM, Gazi Meclis milletimizin göz bebeğidir. TSK'da aynı şekilde. Şu ayrımı unutmamalıyız: TSK TBMM'nin emri altındadır. Eğer bir kişi TBMM'ye el uzatıyorsa o asker Türk askeri değildir. Çünkü silahını emir alacağı yere doğrultmuştur. Silahını Gazi Mustafa Kemal'in hatırasına doğrultmuştur. Onlar asker kılığı içerisindeki teröristlerdir. Bunlarla Mehmetçiğimizi karıştırmamalıyız. Bunu sadece 15 Temmuz darbecileri için söylemiyorum. Ne demek milletin meclisine silah doğrultmak? Bu yetkiyi nereden, kimden aldınız? Milletin vekilini kim el uzatırsa cevabını Sakarya'daki gibi almıştır.

Başbakan Yıldırım konuşmasına Fatiha okuyarak başladı

AK PARTİ CUMHURİYETİ BÜYÜTTÜKÇE HASIMALARI DARBELERİ BÜYÜTTÜ

14 yıllık iktidarımız boyunca çok yol katettik. Biz Ak Parti iktidarı olarak 14 yıl içerisinde 79 yıllık birikimin üzerine 10 kat daha birikim ekledik. En önemlisi demokrasimizi güçlendirdik. Tüm vesayet kurumlarına karşı mücadele verdik. Çok şükür bu mücadeleden de büyük bir başarıyla çıktık. Ak Parti Cumhuriyeti büyyükçe hasımları darbeleri büyüttü.

Ankara Valiliğinin toplantı, gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak kararıvar. Bunun tek gerekçesi var, milletin güvenliği. Şimdi CHP'den bazıları 'AK Parti 29 Ekim kutlamalarını, 10 Kasım anmasını engellemek için böyle bir karar aldı' diye milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Allah aşkına, bizim cumhuriyet, cumhura sevgimizi siz mi sorgulayacaksınız ya da ölçecek kalibrede misiniz? Cumhuriyet hamasetle büyümüyor. Cumhuriyet çalışmakla, üretmekle, millete hizmetle büyür.

Cumhuriyet cumhura hizmetle büyür. Ak Partinin 14 yılda yaptıklarını yan yana yazalım. Bir tarafta milletin değerleriyle kavga ver. Bir tarafta vesayetle mücadele var. Ak Parti Cumhuriyeti büyüttükçe hasımları da kavgaları büyüttü. Tüm terör örgütlerinin ortak yanı kutlu yürüyüşümüzü durdurmak. Bu terör örgütlerinin tamamını etkisiz hale getirecek 2023 2035 2050 hedeflerine ulaştıracağız.

Başbakan Yıldırım "AK Parti cumhuriyeti büyüttükçe hasımaları darbeleri büyüttü"

TÜRKİYE'NİN YENİ ANAYASA İHTİYACINI HER FIRSATTA DİLE GETİRDİK

Türkiye'nin yeni anayasa ihtiyacını her fırsatta dile getirdik. Darbe ürünü olan mevcut anayasanın Türkiye'nin ihtiyacını görmediği Türkiye'nin büyüme kabiliyetini daralttığını her fırsatta dile getirdik. Özellikle 2011 yılında yeni anayasa için attığımız adımlar muhalefet nedeniyle bir sonuca ulaşmadı. Milletvekili sayısına bakmadan uzlaşma komisyonlarını eşit şekilde oluşturduk. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız tehlike bu konuyu tekrar gündeme getirmiştir.

Biz içerde darbe ve terör tehditi yaşarken, sınırlarımızda bizi ilgilendiren olaylar olurken biz duramazdık. Ak Parti olarak hazırladığımız anayasa değişikliği taslağını en kısa sürede meclise geetireceğiz. MHP başkanlık sistemine karşı olabilir ama kararı millete bırakmak gibi son derece milli bir yaklaşım sergilemiştir. Atalarımız ne demiş Yiğit yarasına Yiğit katlanır. Meseleye millet son noktayı koysun. Bugün cumhurbaşkanının millet tarafından seçilmesiyle birlikte her şey değişmiştir. Başından beri diyoruz gelin mevcut durumu anayasaya uygun hale getirelim.

Başbakan Yıldırım "Türkiye'nin yeni Anayasa ihtiyacını her fırsatta dile getirdik"

GELİN BU ŞEREFLİ KARARA SİZ DE KATILIN

Buradan CHP'ye de bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Gelin, millete birlikte gidelim. Biz, Genel Kurul'da 367'nin üzerinde bir kabul olsa bile millete gitmeye söz verdik. Gelin bu şerefe, bu önemli karara siz de katılın, siz de bu kararın içerisinde olun.

AB için vizyonlu bir gelecek ancak Türkiye ile mümkündür. Siyasi, ekonomik konularda küresel rol almak isteyen bir AB bunu ancak Türkiye ile başarabilir. Bu nedenle vize serbestisi dahil tüm konular AB'nin Türkiye hakkında verdiği kararlar olmanın ötesine geçmekte ve kendi geleceği hakkında vereceği kararlara dönüşmektedir.

Türkiye yarım asrı geçen süredir AB üyeliği yolunda çalışmalarını sürdüren bir ülkedir. Üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Bundan sonra karar AB'nindir. İster Türkiye'nin birliğe girmesi yönünde irade kullanırlar isterse başka bir iradeyi tercih edebilirler. Karar onların. Türkiye'nin alternatifleri her zaman vardır. Avrupa unutmasın, fazla naz aşık usandırır. AB vizyonunu gözden geçirsin. Türkiye bölgesine Kafkasların teminatı olan bir ülkedir. Türkiye göçmen krizinin AB'ni etkilememesinin nedeni güçlü Türkiye'dir.

Başbakan Yıldırım "Gelin bu şerefli karara siz de katılın"

TERÖRLE MÜCADELE SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

FETÖ ile mücadele sonuna kadar deam edecektir. Millete yaşattıkları acıların hesabı sorulacak. Bu şeffaf olmayan örgüte operasyon yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. FETÖ ile ilgili durumu her yerde paylaşıyoruz. Örneğin son günlerde İslam İşbirliği Teşkilatı FETÖ'yü terör örgütü ilan etti. Terörle Mücadeleye destek veren tüm kardeş ülkelere bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Terör örgütleriyle mücadele devam edecek. Kürt kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendirecek örgüte hakettiği dersi vereceğiz. Son olarak kırsaldaki eylemlerini de bitireceğiz. Teröre destek veren belediyeleri değiştirdik. Bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Biliyorsunuz aşiretler sahaya indi. PKK'nın asla Kürtler diye bir sorunu yok. Bölge gençlerini dağa götüren bu alçak planlarını bozacak sosyal ve eğitim planlarını da süratle hayata geçireceğiz.

Başbakan Yıldırım "Terörle mücadele sonuna kadar devam edecek"

SİZ KİMİN TARAFINDA DURUYORSUNUZ ONU İZAH EDİN!

FETÖ terör örgütünün hiçbir mensubu bizim Ak Parti teşkilatımız içerisinde barınamaz. Bu teşkilatta teröristlere hiçbir zaman yer olmadı olamaz. Eğer sızma varsa onlar da temizlenecek. 14 yılda 25 tane istişare toplantısı yaptık. Sadece burada değil her zaman istişarelerimize devam ediyoruz. Teşkilata ilişkin sorunlarımız için bu toplantılar önemli. 2 gün boyunca burada bu zeminde sorunlarımız tartışılacak. Buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. FETÖ'cü teröristler varsa asla gözlerinin yaşına bakmayacağız. Tereddütünüz olmasın. Muhalefet temsilcileri AK PArti'nin içişlerine yönelik ileri geri konuşuyor. Siz kendi işinize bakın. Siz kimin tarafında duruyorsunuz onu izah edin. FETÖ'nün sözcülüğünü yapanların bize söz söylemeye hadleri yok.

Başbakan Yıldırım "Siz kimin tarafında duruyorsunuz onu izah edin!"

CHP'NİN FETÖ İLE SANDIK BAŞLARINI NASIL TUTTUKLARINI UNUTMADIK

Ana muhalefet partisi darbeyi bıraktı mağdur edebiyatı yapıyor. Küresel terör tehditi ne zaman mağdur oldu. O gece dünyayı zindan etmeye çalışan alçaklara göğsünü siper eden milyonlar asıl mağdurdur. Ana muhalafet partisi bu işi bıraksın.

Cumhurbaşkanımız, 17 Aralık'ta bu örgüt paralel bir örgüttür dediği zaman malesef diğer siyasi partiler bunu duymazdan geldi. Ben canlı şahidiyim arkadaşlar! 2014'te İZmir'de genel başkan adayıyken o FETÖ ablalarının CHP ile nasıl işbirliği yaptığına birebir şahidim. FETÖ'nün nasıl CHP ile beraber kendilerini parçalarcasına sandık başlarını tuttuklarına şahidim. Bazı CHP milletvekilleri FETÖ ile ilişki içinde olduklarını ifade etti.

Başbakan Yıldırım "CHP'nin FETÖ ile sandık başlarını nasıl tuttuklarını unutmadık"

BAĞDAT HÜKÜMETİ YANLIŞ YAPIYOR

Hepimiz İslam'ın şerefi le müşerref olmuş insanlarız. Biz ahirete gidince mezhebimizle yargılanmayacağız. Kimse mezhepleri öne çıkarmasın. Mezhepleri öne çıkarmak bu bölge için yapılan en büyük kötülüktür. Bugün Irak'ta yapılmak istenen mezhep çatışması çıkarmaktır. Türkiye olarak buna dikkat çekiyoruz. Yıllardır PKK'nın Irak topraklarında barınmasına rağmen sabırla Irak hükümeti ile ilişkilerimizi kardeşçe sürdürdük. Ancak son günlerde Türkiye'ye karşı kışkırtıcı beyanatlarla Bağdat hükümeti yanlış yapıyor. Kimse bize bölgeyle işimizin olmayacağını söyleyemez.

Başika'daki askerlerimizin görevi sivilleri eğitmek ve DEAŞ'a mezhepsel çatışmaya karşı onları hazır hale getirmektir. Türkiye'nin eğittiği Ninova mücahitleri DEAŞ'a karşı ön saflarda yerini almıştır. Irak'ın müslüman halkının mezhep çatışmasına sürüklenmesi olabilecek en büyük felakettir.

Başbakan Yıldırım "Bağdat Hükümeti yanlış yapıyor"

DEAŞ, PKK, PYD VE YPG İÇİN GEREKEN YAPILACAK

Fırat Kalkanı'dan ÖSO öncülüğünde 1200 km alan temizlendi. Bu temizlik harekatı yeterli güven oluşturuncaya kadar devam edecek. Irak ve Suriye'de istikrarın sağlanması bölgenin DEAŞ, PKK, YPG ve PYD'den temizlenmesi için gereken yapılacak. Coğrafyamızda kan ve gözyaşı sona ersin istiyoruz. Coğrafyamızın bölünüp parçalanmasını istemiyoruz. Başika kampındaki askerlerimiz eğitimlerine devam ediyor. Biz bu kampı boşaltırsak ülkemize yönelik terör saldırılarının önünü açmış olacağız. Bu talebi asla dikkate almayacağız. İnşallah DEAŞ'ı hem Suriye'de hem Irak'ta temizlemek için koalisyon güçleri ve kendi kabiliyetimizle sürdürüyoruz. Operasyonlar yurt içinde ve dışında devam edecek.

"DAVOS'TA ONE MİNUTE DEDİ ŞİMDİ TWO MİNUTE DİYOR"

2017 bütçemizi meclise sunduk. Ak Parti iktidarının 15. bütçesidir. Önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. 2017 bütçesinde en büyük payı eğitime ayırdık. Bütçenin yüzde 22'si eğitimin. Yatırım ödeneklerini de yüzde 30 artırıyoruz. 2016 yılında 60 milyar olan yatırım ödeneğini 78 milyara çıkardık. KOBİ'lere destek vereceğiz. 2002'de bütçe giderlerimizin yüzde 43'ü faize gidiyordu. bu oranı düşürdük. Ak Parti iktidara geldiğinde 100 liranın 86 lirası faize gidiyordu. Şimdi 16 lirası faize gidiyor. İnşallah yarınımız bugünden daha iyi olacak. 14 yılda rekordan rekora koştuk. Cumhurbaşkanımız Davos'ta One Minute dedi, şimdi Avrasya Tüneli için de Two Minute diyoruz. Avrupa'dan Asya'ya 2 dakikada geçiyoruz. Türkiye sahipsiz değil! Ak Parti var! Ak Parti milletin, devletin, ay yıldızlı bayrağın davasıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: CHP'nin FETÖ ile sandık başlarını nasıl tuttuklarını unutmadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN