Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD'dan Batı Balkanlar açılımı

MÜSİAD ile Makedonya, ve odaları arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla iyi niyet protokolü imzalandı.

Giriş Tarihi: 22.10.2016 11:14
MÜSİAD'dan Batı Balkanlar açılımı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Makedonya, ve odaları arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla iyi niyet protokolü imzalandı.

MÜSİAD ve Makedonya Ekonomi Odası tarafından Üsküp'te düzenlenen Türk-Balkan İş Forumu'nun ardından düzenlenen imza törenine MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Makedonya Ekonomi Odası İcra Direktörü Jelisaveta Georgieva, Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu ve Arnavutluk Ekonomi Odası Başkanı Nikolin Jaka katıldı.

Olpak, burada yaptığı açıklamada, bölgedeki ticaret, ekonomi ve sanayi odalarının düzenlenen Türk-Balkan İş Forumu'na katılımının önemine işaret ederek, "Bu MÜSİAD'ın bölgedeki etkisinin başladığının göstergesidir." dedi.

İş forumunun Makedonya ekonomisine büyük destek vereceğine inancını dile getiren Olpak, "Bu noktada, MÜSİAD'ın İstanbul'daki genel merkezi ve dünyanın her yerinde bulunan büyük ağı ile birlikte Makedonya'da ve bölgedeki işadamlarına yardımcı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kosova Ticaret Odası Başkanı Gerxhaliu, Türkiye'nin Kosova için çok önemli bir partner olduğunu belirterek, bunun sadece ekonomik işbirliğine dayanmadığını, aynı zamanda siyasi ve stratejik işbirliğinde de önemli rol oynadığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD'dan Batı Balkanlar açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN