Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Bozdağ'dan o iddialara sert yanıt!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ceza ve tutukevlerinde kötü muamele ve işkence olduğuna dair iddiaları yalanlayarak, "'yi kötü muamele ve işkence ile suçlayanlar; kötü muamele ve işkenceyi nerede, kime, kimin, ne vakit ve nasıl yaptığını da açıklamalı. Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele de işkence de yoktur. Yalan, iftirayla olmayan var edilemez" dedi.

Giriş Tarihi: 23.10.2016 19:17 Güncelleme Tarihi: 23.10.2016 19:25
Bakan Bozdağ'dan o iddialara sert yanıt!

Adalet Bakanı Bozdağ, 'deki ceza ve tutukevlerinde kötü muamele ve işkence olduğuna dair iddialara sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden tepki gösterdi.

'yi suçlayanların, kötü muamele ve işkencenin nerede yapıldığını açıklaması gerektiğini belirten Bozdağ, " Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele ve işkence yoktur. Bunun aksini söyleyenler, iddialarını ispat etmezlerse müfteridirler. Türkiye'yi kötü muamele ve işkence ile suçlayanlar; kötü muamele ve işkenceyi nerede, kime, kimin, ne vakit ve nasıl yaptığını da açıklamalı. Kötü muamele ve işkence ile Türkiye'yi suçlayanlara diyoruz ki; hangi cezaevinde yapılmış, kime yapılmış, kim-kimler yapmış, nasıl yapılmış, ne vakit yapılmış; söyleyin gereğini yapalım. Bilgi vermiyorlar şikayet edin, ettirin; şikayet etmiyor, ettirmiyorlar" ifadelerini kullandı.

"YALAN, İFTİRAYLA OLMAYAN VAR EDİLEMEZ"

Türkiye'nin, hiçbir iddianın üstünü örtmeyeceğini vurgulayan Bakan Bozdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye'ye iddiaları araştıracak bilgi ve fırsatı vermiyorlar; Türkiye'nin açıklamalarını kabul etmiyorlar; sadece Türkiye'yi suçluyorlar. Asılsız iddiaların kabulünü ülkemize dayatanlar bilsin ki Türkiye, hiçbir asılsız iddiayı kabul etmez; aslı olanın da üstünü örtmez, örttürmez. Kötü muamele, işkenceye sıfır tolerans diyen ve bu suçlarda zamanaşımını kaldıran Türkiye'yi bu konuda suçlamak, büyük haksızlıktır. Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele de işkence de yoktur. Yalan, iftirayla olmayan var edilemez"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozdağ'dan o iddialara sert yanıt!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN