Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Bozdağ'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklama!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in iade süreci ile ilgili görüşmeler yapmak üzere ABD'ye hareket etti. Bozdağ, hareketinden önce basın mensuplarına ziyarete dair açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 25.10.2016 13:22 Güncelleme Tarihi: 25.10.2016 15:25
Bakan Bozdağ'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklama!

Bozdağ şunları söyledi:

"Hem Türkiye'den başka ülkelerin istediği iade dosyalarına bakıldığında bizimFethullah Gülen'in idadesi için hazırlanan dosya altı en dolu, iade şartlarını tamamen karşılayan dosyadır.

Türkiye'de bu kadar büyük suçlara karışmış 241 vatandaşın ölümüne yol açmış talimatı veren birisi ABD'de yaşıyor. Ve oradan terör örgütünü hala yönetiyor. Tükiye olarak bir terör örgütünün ABD'de yaşayan biri tarafından hiçbir kısıtlamaya tabi olmadan yönetmeye devam etmesini kabul etmemiz mümkün değildir.
ABD Adalet Bakanlığı bu konuda yakın çalışma isteğini ortaya koydu. Umarız bu konuda Türkiye'nin beklentilerine ve aramızdaki anlaşmanın gereklerine uygun bir sonuç elde edilir.

'GEÇİCİ TUTUKLAMA TALEBİNİ YİNELEYECEĞİZ'

Fethullah Gülen'in terör örgütünü hala yönetmesi ve başka ülkeye kaçmaması için geçici tutuklanmasını talep ettik. Aramızdaki anlaşma gereği bu tedbirin yerine getirmeleri gerekiyor. Bu talebimizi yineleyeceğiz.
Bu kez de bir sonuç alınamazsa Türkiye'nin tavrı ne olacak?
ABD'de Fethullah Gülen'nin yaşıyor olması, Türk halkının ABD'ye bakışını olumsuz etkiliyor. Bu durum büyük rahatsızlık yaratıyor. Bunun bu şekilde devam etmesi veya iade sürecinin zamana yayılması elbette Türkiye-ABD ilişkilerini olumsuz etkileyecektir.

BOZDAĞ YENİ DELİLLERLE ABD'YE GİDİYOR! ADİL ÖKSÜZ DE VAR...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozdağ'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN