Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nda yeni daire başkanlığı

Ceza İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde "Cezada Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı" kuruldu.

Giriş Tarihi: 27.10.2016 14:46 Güncelleme Tarihi: 27.10.2016 14:46
Adalet Bakanlığında yeni daire başkanlığı

nca, ön ödeme, uzlaştırma ve kamu davasının açılmasının ertelenmesi gibi alternatif usullerin etkin şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla "Cezada Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı" kuruldu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın oluruyla kurulan Cezada Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde ön ödeme, uzlaştırma ve kamu davasının açılmasının ertelenmesi gibi alternatif usullerin etkin şekilde uygulanması amacıyla çalışmalar yapacak.

Daire Başkanlığına ise Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Cüni getirildi.

Daire Başkanlığının görevleri
Daire Başkanlığının görevleri 'ye sunulan Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısında yer aldı.

Buna göre, görev alanıyla ilgili olarak uygulamaları takip edecek başkanlık, ortaya çıkan sorunların nedenlerini araştırarak çözüm önerileri sunacak.

Başkanlık, görev alacak uzlaştırmacılara temel eğitim verecek kurum ve kuruluşların niteliklerini belirleyecek, eğitim sonunda yapılacak sınavın usul ve esaslarını tespit ederek sınavları gerçekleştirecek.

Uzlaştırmacıların denetimine ve performansına ilişkin usul ve esaslara da karar verecek başkanlık, alternatif usuller konusunda kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanlığında yeni daire başkanlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN