AK Parti İstanbul Gençlik Kolları "İstiklal Yürüyüşü" düzenlendi

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Tünel'den Galatasaray Meydanı'na "İstiklal Yürüyüşü" düzenledi.

Giriş Tarihi: 29.10.2016 17:10 Güncelleme Tarihi: 29.10.2016 17:12
AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İstiklal Yürüyüşü düzenlendi

İSTİKLAL CADDESİ'NDE TOPLANDILAR

Tünel'de toplanan grup, "Türkiye'nin istiklal yürüyüşü" yazılı pankart açtı. "Başkana selam yola devam", "Tomalardan su değil, tanklardan mermi sıktılar", "Hangi çılgın bize darbe yapacakmış? Şaşarım!" ile 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit olanların isimlerinin yazılı olduğu dövizleri taşıyan gruptakiler, çeşitli sloganlar attı.

"ŞEHİTLERİ SAYGI İLE ANIYORUZ"

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 93. yıl dönümünde millete huzur, barış, kardeşlik ve refah dileyerek, "Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızı başarıyla yürüterek Türkiye'nin güçlü sesini tüm dünyaya duyuran kahramanlarımızı, rahmetli Adnan Menderes'i, Turgut Özal'ı, Necmettin Erbakan Hocamızı ve 15 Temmuz şehitleriyle birlikte vatanımız için hayatını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz." dedi.

"15 TEMMUZ AKŞAMI TANKLARIN KARŞISINA DİKİLEN GENÇLER OLARAK TARİHİN EN HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ ÖNLEDİK"

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün sembolü olan Cumhuriyet Bayramı'nın bu yıl her zamankinden daha anlamlı olduğunu vurgulayan Ayhan, şöyle konuştu:

"Ülkemizin geleceğinden umutluyuz, çünkü 15 Temmuz akşamı tankların karşısına dikilen gençler olarak tarihin en hain darbe girişimini önledik. Şehadete koşanları, tankların önüne atlayanları, Meclisimizi bombalayan uçakların kalkışını engellemek amacıyla mahsulünü yakan köylümüzü, aynı Mecliste 'Bize düşen burada ölmektir' diyen vekillerimizi ve darbecileri alnından vuran kahramanlarımızı gördük. Milletimiz için bu yıl bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün sembolü olan Cumhuriyet Bayramı her zamankinden daha anlamlı."

"YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ'Nİ AÇIK, NET BİR ŞEKİLDE DESTEKLİYOR VE HASRETLE BEKLİYORUZ"

Ayhan, 12 Eylül 1982 Anayasası'nın darbe ürünü olduğunu, siyasilerden yeni bir anayasa yapılmasını beklediklerini dile getirerek, "Siyasi geçmişimizden, Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızdan aldığımız ilhamla, Cumhuriyeti yerli ve milli değerlerle zenginleştirmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz'da tankın karşısına dikilen yiğitlerimiz gibi o gece Mecliste sabahlayan cesur vekillerimizden de 12 Eylül darbesinin ürünü olan 1982 Anayasası'nın karşısına aynı inanç ve kararlılıkla dikilmelerini bekliyoruz. Bizler de 'Gençlik Yeni Anayasa İstiyor' kampanyası kapsamında www.gencbiranayasa.com sitesi üzerinden 150 bin gencin yeni anayasa talebini topladık. Gençlik; Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi'ni açık, net bir şekilde destekliyor ve hasretle bekliyor. Bizler AK Parti Gençliği olarak, kimden gelirse gelsin, millet iradesini esir almaya çalışan tüm yaklaşımların karşısındayız. Türkiye'nin demokrasi yolunda daha fazla mesafe katetmiş, 2023 hedefleriyle büyük ekonomik kalkınma hamlesini hayata geçirmiş bir ülke olması için kendi sözümüzü güçlü kılmanın gereğine inanıyoruz. Millet olarak huzurumuzu, barışı ve kardeşliğimizi tehdit eden bütün odaklara karşı mücadelemiz sürecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İstanbul Gençlik Kolları "İstiklal Yürüyüşü" düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN