Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağ'dan gensoru değerlendirmesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kendisi hakkında verilen gensoruya ilişkin, "Herhangi bir vasfı yok" değerlendirmesinde bulundu. HDP'nin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

Giriş Tarihi: 1.11.2016 19:18 Güncelleme Tarihi: 1.11.2016 20:07
Bozdağ'dan gensoru değerlendirmesi

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı Başkanlığı'nda toplandı. Genel Kurul'da HDP'nin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında verdiği gensoru önergesi görüşüldü. Önerge üzerine konuşan Bakan Bozdağ, hakkındaki iddiaları yanıtladı.

Bozdağ, kanaatinden dolayı Bakanlığının sona erdirilmesi konusunda verilen gensoru önergesini eleştirerek, "Gensoru vasfı taşımıyor" dedi.

HDP'nin, OHAL ile ilgili eleştirilerine de yanıt veren Bakan Bozdağ şöyle konuştu:

"Demokrasimizi korumak istiyorsak, Türkiye'de başkalarının darbe rüyalarına engel olmak istiyorsak bu adımları atmamız gerekir. Bunun için takdir edilmemiz gerekirken, gensoru veriliyor. Devlet içerisinde bir yapının varlığına baktığınızda bu önlemleri almak durumundasınız. FETÖ'nün tehlikeli olduğunun ilk farkına varan parti biziz. İlk fark eden lider de Cumhurbaşkanımızdır. Bu ülkeyi FETÖ'den temizleyeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. PKK'ya veya FETÖ'ye eleman devşirenlere izin mi vereceğiz?"

GENSORU GÜNDEME ALINMADI

HDP'nin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ'dan gensoru değerlendirmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN