Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devletin imkanları halk için kullanılıyor

Giriş Tarihi: 2.11.2016 15:49
Devletin imkanları halk için kullanılıyor

İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan 28 belediye arasında bulunan Van'ın Edremit ve Erciş belediyeleri, hizmet alanlarındaki sorunların giderilmesi için çalışmalarını hızlandırdı.

İçişleri Bakanlığınca, terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve destek verdikleri gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan belediye başkanlarının yerine, KHK kapsamında görevlendirilen belediye başkanları, ilçelerde yaşanan sorunları tespit ederek çözümü konusunda çaba gösteriyor.

Görevlendirildikleri günden itibaren vatandaşların talepleri ve tespit ettikleri sorunlar doğrultusunda programlarını belirleyen belediye başkanları, devletin imkanlarını en verimli şekilde değerlendirerek, hizmete dönüştürüyor.

EDREMİT BELEDİYESİ YOLLARI GENİŞLETİYOR

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Edremit Belediyesi, ilçede uzun zamandır ihmal edilen yolların onarım çalışmalarına başladı.

İlçeye bağlı Eski Cami Mahallesi'nde, sahibinin yol yapımı için hibe ettiği arazide yol genişletme ve stabilize çalışması yürüten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, TOKİ Mahallesi'ndeki yollara da kilitli parke taşı döşeyerek, daha modern görünüme kavuşturdu.

Yeni Cami Mahallesi'nde de yol düzeltme ve onarım çalışmalarıyla vatandaşları çamurlu yollarda yürüme sıkıntısından kurtaran belediye ekipleri, bu faaliyetleri sırasında vatandaşlardan da destek görüyor.

ERCİŞ'TE SIKINTILAR ÇÖZÜLÜYOR

Erciş'te de İçişleri Bakanlığınca belediye başkanı olarak görevlendirilen Mehmet Şirin Yaşar'ın başlattığı çalışmalar, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlçedeki trafik sorunun çözülmesi için ücretsiz otoparkların hizmete açılması, yollardaki parke taşı uygulamaları ve kentsel dönüşüm konusundaki projelerle ilçe halkının takdirini kazanan Yaşar, yollardaki alt yapı çalışmalarının çözülmesi konusunda da gerekli girişimleri başlattı.

"ÖĞRETMENLERDEN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR"

Erciş Öğretmenevi yolu da belediye tarafından parke taşı döşenerek, yenilendi.

Önceden çamurdan geçemedikleri yolun ilçeye yakışan hale getirildiğini belirten öğretmen Muammer Kayacı, "Öğretmeler evine gelip geldiği zaman çamur nedeniyle yürümekte zorlanıyordu. Çamurdan dolayı öğretmen evinde çalışanlar bile bizi içeri almak istemiyordu. Kaymakamımız Erciş Belediyesi'nde göreve geldikten sonra yolumuzun yenilenmesi konusunda gereken hassasiyeti gösterdi. Görme engelli arkadaşlarımızı da düşünerek yola işaretler bırakıldı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devletin imkanları halk için kullanılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN