Yasin Börü’nün babasından HDP’li vekillerin tutuklamasına ilk yorum

Diyarbakır’da 6-8 Ekim 2014 olaylarında öldürülen Yasin Börü’nün babası Fikri Börü, HDP’li vekillerin tutuklanmasına ilişkin, “Ne kadar da olsa mutlu olmak biraz zordur, can gitmiş geri gelmeyecek. Fakat bunlar tutuklandılar, cezalarını çeksinler” dedi.

Giriş Tarihi: 5.11.2016 17:20 Güncelleme Tarihi: 5.11.2016 17:33
Yasin Börü’nün babasından HDP’li vekillerin tutuklamasına ilk yorum

Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te çıkan olaylarda Yasin Börü ve 3 arkadaşı hayatını kaybetmişti. Bu tarihten sonra Börü ve arkadaşlarının aileleri, halkın sokağa çıkması konusunda açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın olaylardan sorumlu olduğunu ve yargılanması gerektiğini belirterek suçluların cezalandırılmasını istemişti. Önceki gün yapılan terör operasyonunda HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 12 milletvekili gözaltına alınmış, gözaltına alınanlardan HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile birlikte toplam 9 milletvekili tutuklanmıştı.

Yasin Börü'nün babasından HDP'li vekillerin tutuklamasına ilk yorum

"CAN GİTMİŞ GERİ GELMEYECEK"

HDP'li vekillerin tutuklanmalarına ilişkin konuşan Yasin Börü'nün babası Fikri Börü, 6-7 Ekim'de olaya sebep olan HDP hakkında o günden beri herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. Fikri Börü, "O gün milleti sokağa döküp çocuklarımızı katlettiği günden bugüne onlar hakkında dava açılmamıştı. Onların bu suçtan da yargılanmalarını istiyoruz. Hukukun vereceği karara saygılıyız. Ne kadar da olsa mutlu olmak biraz zordur, can gitmiş geri gelmeyecek. Fakat bunlar tutuklandılar, cezalarını çeksinler. Hukukun vereceği karara saygı duyuyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Börü’nün babasından HDP’li vekillerin tutuklamasına ilk yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN