Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telsiz kayıtları ortaya çıkan PKK, Diyarbakır saldırısını üstlenmek zorunda kaldı!

Giriş Tarihi: 6.11.2016 14:31 Güncelleme Tarihi: 6.11.2016 14:36
Telsiz kayıtları ortaya çıkan PKK, Diyarbakır saldırısını üstlenmek zorunda kaldı!

Diyarbakır'da yüzlerce Polis ile birlikte yüzlerce Kürt aileyi hedef alan ve 2'si polis 9'u sivil 11 kişinin şehit olduğu bombalı saldırıyı gelen tepkiler üzerine DEAŞ'a yıkmaya çalışan terör örgütü PKK, telsiz kayıtlarının yayınlanması üzerine kendi uzantısı TAK'a ihale etti.

Diyarbakır saldırısını PKK'nın uzantısı TAK üstlendi. ANF isimli terörist yayın organı saldırıyı düzenleyen kişinin adının 'Kemal Hakkari' olduğunu itiraf etti.

KÜRT VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERİNCE DEAŞ'A YIKMAYA ÇALIŞTILAR

Valilik, hain saldırının terör örgütü PKK tarafından düzenlendiğini açıklamasına rağmen bölgeden yükselen tepki nedeniyle saldırıyı üstlenemeyen bölücü terör örgütü PKK, DEAŞ üzerinden kendini aklamaya çalıştı ve DEAŞ'ın yayın organını kaynak gösteren Reuters ise bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıyı terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediğini iddia etmişti.

TELSİZ KAYITLARI YAYINLANINCA...

Valilik son açıklamasında da, 3 ayrı telsiz konuşmasının PKK'yı işaret ettiğini ve aksi haberlerin PKK'yı korumayı amaçladığını duyurmuştu. Bunu takip eden dakikalarda kayıtların orjinali de yayınlandı ve bu katliama kalkışan örgütün bizzat PKK olduğu ortaya çıktı.

SON ÇARE TAK'A SARILDILAR

Güvenlik güçleri ve binlerce Kürt vatandaşı hedef alan saldırıyı inkar edemeyeceğini anlayan PKK, kendi uzantısı olan TAK'a saldırıyı üstlendirmek zorunda kaldı.

KAYITLARA GEÇSİN, HDP’LİLER İFADEYE ÇAĞRILDI DİYE PKK 9 VATANDAŞI ÖLDÜRDÜ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telsiz kayıtları ortaya çıkan PKK, Diyarbakır saldırısını üstlenmek zorunda kaldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN