Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara’da sürpriz görüşme

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Ankara’da sürpriz görüşme
Türkiye'nin Irak sınırına zırhlı sevkıyatı yaptığı sırada, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Ankara'ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'la karargâhta bir araya gelen Dunford'un ziyareti sırasında, terör örgütü PYD/YPG güçlerinin ABD desteğinde Suriye'nin Rakka kentine operasyon başlattıklarını açıklaması dikkat çekti. Yaklaşık 5 saat süren görüşmeye ilişkin Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasının, terörizmle mücadelenin müştereken yürütülmesinin öneminin altı bir kez daha çizilmiştir" ifadesi dikkat çekti. Açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:
Menbiç'ten PYD/YPG terör örgütünün çıkarılması ile Rakka'daki son durum, Musul harekâtı, PYD/YPG terör örgütünün Suriye ve Irak'taki faaliyetleri ile bölgesel mezhepsel çatışma riski konularında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Müteakip dönemde El-Bab ve Rakka başta olmak üzere, Suriye ve Irak'ta DEAŞ'a karşı ortak mücadele yolları görüşülmüştür.
Ülkemizin Telafer ve Sincar'daki hassasiyetleri, konunun tarafımızdan yakinen takip edildiği karşı tarafa iletilmiştir.
Ayrıca FETÖ terör örgütünün ABD'de devam eden faaliyetleri hakkındaki rahatsızlığımız tekrar dile getirilmiştir. Bu arada Dunfor'un karşılama töreni için hazırlık yaptığına ilişkin bir not da gözlerden kaçmadı. Bir kağıda "merhaba" yazan Dunford'un, altına da "hello" notunu düştüğü görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’da sürpriz görüşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN