Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakkâri de doğalgaza kavuşacak

Doğalgazın gitmediği il kalmayacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: Bu alçak örgüte rağmen, hain örgüte inat, Hakkâri’ye de Şırnak’a da doğalgazı getireceğiz

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Hakkâri de doğalgaza kavuşacak
Türkiye genelinde 40 ilçenin daha doğalgaza kavuşması nedeniyle Erzincan Üzümlü 15 Temmuz Zafer Meydanı'nda dün düzenlenen tören, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, törende yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her hanenin doğalgazla buluşmasını sağlamak için altyapı yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ekim ayı içerisinde Başbakanımızın onayı, Bakanlar Kurulumuz'un da aldığı kararla doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan merkez nüfusu 20 bin ve üzerindeki ilçelerimize de doğalgazın götürülmesi için BOTAŞ'ımıza talimat verdik" dedi.

HER İLE DOĞALGAZ
"Hakkâri'ye kadar doğalgazın gitmediği ilimiz kalmayacak" ifadesini kullanan Albayrak, şunları kaydetti: "Doğudaki vatandaşlarımızı istismar eden, imkansızlık içinde bırakmak için elinden geleni yapan, hatta onları katleden bu alçak örgüte rağmen, bu hain örgüte inat biz Hakkâri'ye de Şırnak'a da doğalgazı götüreceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın." Halkın taleplerini karşılama noktasında yeni düzenlemeler için çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Albayrak, şöyle konuştu: "Özellikle boru hatlarının ulaşmadığı, boru hatlarına uzak mesafede bulunan ya da coğrafi nedenlerden dolayı boru hatlarının teknik olarak inşa edilmesinin mümkün olmadığı ilçe, kasaba ve beldelerimize sıkılaştırılmış doğalgaz, yahut sıvılaştırılmış doğalgaz dediğimiz CNG ve LNG'yi, tüm bu farklı yöntemlerle doğalgazımızı tüm Türkiye'nin köşe bucak her yerine ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Doğalgaz kullanan hane sayısının 13 milyona yaklaştığını vurgulayan Albayrak, "Bunu aileler bazında çarptığımızda, yaklaşık 50 milyon vatandaşımız doğalgaz hizmetinden faydalanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkâri de doğalgaza kavuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN