Küçük hafızlardan 15 Temmuz şehitlerine hatim

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Küçük hafızlardan 15 Temmuz şehitlerine hatim

Kemal Efendi Vakfı Kuran Kursu’nda eğitimlerini tamamlayan 20 hafıza Fatih Camisi’nde düzenlenen merasimle icazetleri verildi. Hafızlar 15 Temmuz şehitleri için hatim indirdi

Kemal Efendi Vakfı Kuran Kursu'nda Kurra Hafız Kemal Efendi önderliğinde hafızlıklarını tamamlayan 20 öğrenciye Fatih Camisi'nde düzenlenen merasimle icâzetnameleri verildi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için 3 gün boyunca yine Fatih Camisi'nde okunan hatimlerin duasının yapıldığı merasime, 15 Temmuz'da yakınlarını kaybeden şehit yakınları ve 15 Temmuz gazileri de katıldı. Hafız Murat Çınar'ın Kuran tilaveti ile başlayan icazet merasimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kuranı Kerim hocası Kasımpaşalı Kemal Efendi Vakfı Onursal Başkanı Hafız Kemal Hut Efendi ve İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran da eşlik etti. İcazet merasimi 15 Temmuz'da hayatını kaybeden şehitler ve bütün şehitlerimiz için kılınan gıyabi cenaze namazı ile başladı. Merasimde açıklamalarda bulunan Müftü Rahmi Yaran, "Bize bu yaşadığımız güvenli ortamı sağlayanlar, 15 Temmuz öncesi ve sonrasında şehit olan kardeşlerimizdir" ifadelerini kullandı. Yaran, "Bilhassa 15 Temmuz gecesi ülkemizin yeniden huzuruna kavuşması için çaba gösteren canını verip şehit olan kardeşlerimizden, gazilerimizden ve bütün vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Bu güvenli ortam onların gayretleriyle günahsız nefeslerle ve Allah'ın lütfu ile sağlandı. Her ne kadar hainlerin ihaneti büyük olsa da o ihanete karşı, Müslümanların kerameti onlardan daha büyük oldu" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZ ÖLÜMÜ ÖLDÜRDÜ"
Kemal Efendi Vakfı Başkanı Mehmet Akif Hut da "Diktatörlüğü iddiasıyla Kaddafi'yi ekarte eden zalimler, Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye darbe yaparak, yerine bir diktatörü getirdiler. Kimyasal silah yalanı ile yıllardır besledikleri Saddam'ı devirirken Irak'ta yüzbinlerce Müslümanın canına kıydılar. İslam dünyasında Müslümanlara ait ne varsa gasp ediyorlar. 15 Temmuz'da içimizden olanları hainleştirerek, aynı savaşı Türkiye'ye de yapmak istediler. Milletimize ait silahlarla üzerimize dünyada eşi benzeri görülmemiş ölüm yağdırdılar. Ama dünya lideri Cumhurbaşkanımızın emri ile şanlı şehitlerimiz ve gazilerimiz o gece ölümü öldürdüler. Dünyada eşi olmayan yepyeni bir destan yazdık. O şehitlerden biri Erol Olçok geçtiğimiz yıl vakfımızın icazetinde önemli katkılarda bulunmuştu. Biz o gece hayatını kaybedenleri asla unutmayacağız bu sebepten merasimimizi de bu yıl onların adına adadık" dedi. Kemal Efendi Vakfı Kuran Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan hafızlara Kuranı Kerim'in herhangi bir sayfasından sorular sorularak, hafızlıklarının sınanmasıyla devam eden icazet merasimi, 15 Temmuz şehitleri ve bütün şehitler adına okunan hatimlerin duasının yapılmasıyla son buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük hafızlardan 15 Temmuz şehitlerine hatim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN