Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Her türlü tuzağı boşa çıkaracağız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan terör destekçisi ülkelere sert tepki: Verdiğiniz silahlarla hepinizin adresini biliyoruz. Her türlü tuzağı boşa çıkartarak yolumuza devam edeceğiz

Giriş Tarihi: 8.11.2016
‘Her türlü tuzağı boşa çıkaracağız’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 milyar dolarlık yatırımla hizmete alınan 158 elektrik santralinin toplu açılışı nedeniyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende önemli mesajlar verdi:
Terörle mücadele etmek, terör örgütlerinin hakkından gelmek bizim için kolaydır. Fakat şu gerçeğin de elbette farkındayız. Karşımızdaki PKK sadece 3-5 bin teröristten ibaret değil. Karşımızdaki DEAŞ sadece belli sayıda teröristten ibaret değil.
Karşımızdaki FETÖ sadece ortada gözüken hainlerden ibaret değil.
Karşımızdaki DHKP-C sadece birkaç yüz militandan ibaret değil.
Bu örgütlerin tamamının da gerisinde farklı güçler, farklı destekler, farklı projeler var. Türkiye Cumhuriyeti devleti, PKK'yı sahip olduğu ortalama terörist sayısı bakımından hesap ettiğimizde en az 6-7 defa tamamen yok etti. Ama PKK hâlâ ortada. Çünkü birtakım güçler bu örgütün bitmesini istemediler.
Eskiden bir şehirde haset mi haset, hasis mi hasis biri yaşarmış. Komşularıyla da arası açıkmış. Şehrin yöneticisi bu kişiyi çağırmış ve şunu teklif etmiş: 'Sana ne dilersen onu vereceğim. Ama bir şartım var. İstediğin şeyin iki katını da komşuna vereceğim. Bir süre düşünen bu haset kişi, 'Talebim bir gözümün çıkartılması' demiş. Şaşıran yönetici, haset kişiye sebebini sorunca aldığı cevap çok manidar: 'Maksat komşumun iki gözü çıksın.'
Şu anda pek çok çevre, pek çok ülke Türkiye'ye karşı maksat komşumun iki gözü çıksın mantığıyla bir husumet politikası yürütüyor.
Türkiye ayağa kalkmasın.
Türkiye belini doğrultmasın, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasın. İsteseniz de istemesiniz biz muasır medeniyetler seviyesi üstüne çıkacağız.
Batı dünyası istediği kadar teröristi Batı şehirlerinde barındırsın. Elini kolunu sallaya sallaya Batı şehirlerinde dolaşsınlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, bumerang gibi bir gün dönecek, onları da vuracak. Biz bin yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice badireler atlattık, nice sıkıntıların üstesinden geldik. İşte en son 15 Temmuz darbe girişimini Allah'ın lütfu ve milletimizin kahramanlığıyla akamete uğrattık.
Allah'ın izniyle Türk milleti olarak bundan sonra da her türlü saldırıya göğüs gererek, her türlü tuzağı boşa çıkartarak yolumuza devam edeceğiz.
Bugün bizi sıkıntıya sokmak için terör örgütlerine kucak açanlar, silah verenler, artık kendinizi gizleminiz mümkün değil. Verdiğiniz silahlarla hepinizin adresini biliyoruz.
Kim, kime ne silah veriyor. PYD, bir terör örgüttü işte. PKK'nın yan kolu. YPG, yan kolu. Apaçık bunlar ortadayken hâlâ siz bunu savunuyorsanız ve terör örgütü DEAŞ'ı bir başka terör örgütüyle yok edeceğim gibi safiyane bir yaklaşım ortaya koyuyorsanız, kusura bakmayın, bu dünyada bunu kimse yutmaz.
Yarın o örgütlerin hedefi haline gelmekten kurtulamayacaklar. Bizim iki gözümüzü çıkarmaya çalışanlar, sadece kaybettikleri gözleriyle kalacaklar.
Türkiye kendisine güvenen, inanan, yatırım yapan herkese bunun karşılığını kat be kat fazlasıyla verecek potansiyele, imkana, niyete sahip bir ülkedir. Nitekim uluslararası yatırımcıların ülkemize olan ilgisini ne terör eylemleri ne darbe girişimleri ne iki gözümüze birden talip olan fesatçılar engelleyememiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Her türlü tuzağı boşa çıkaracağız’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN