Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes haddini bilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da CHP’ye yüklendi. “Bunlar ne menem bir anamuhalefet” diyen Erdoğan: Vatana ihanet edenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Herkes haddini bilecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Ankara'da 88 hizmetin açılışını yaptı. Yavuz Sultan Selim Bulvarı'nın yanı sıra köprü, kavşak ve çevre düzenlemelerinin de olduğu yatırımların açılışında konuşan Erdoğan, test sürüşlerinin başladığı Keçiören metrosunun da çok yakında hizmete açılacağını müjdeledi. HDP milletvekillerine yönelik operasyonu eleştiren CHP'ye yayımladığı bildiriden dolayı sert yanıt veren Erdoğan, "Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, bu ülkede terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır, hesabını vermek durumundadır" dedi. Erdoğan, özetle şöyle dedi:

HERKES HADDİNİ BİLECEK
"Bizim siyaset felsefemizin temeli budur. 1994 yılından beri sorumluluk üstlendiğimiz her alanda elde ettiğimiz başarıların sırrı da budur. Yoksa kalkıp böyle bildiriler yayımlamak suretiyle bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na, bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra da 'Niye yargıya gidiliyor...'. Nereye gidilecek? Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, bu ülkede terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır, hesabını vermek durumundadır."

AMAÇ ÖNÜMÜZÜ KESMEK
"Terör örgütlerine verilen vazife, Türkiye'nin önünü kesmek, dikkatini dağıtmak, enerjisini tüketmek, moralini bozmaktır. Türkiye ne zaman kendisi ve bölgesindeki kardeşleri için hayırlı bir adım atmaya kalksa ortalık hemen toza dumana boğuluyor. DEAŞ denilen örgüt farklı isimlerde 11-12 yıldır Irak'ta, 4.5 yıldır Suriye'de faaliyet gösteriyor. PKK 1984'ten beri kanlı eylemlerini yürütüyor. FETÖ ise yaklaşık yarım asırı bulan bir hazırlığın ardından 3 yıldır tüm gücüyle ülkemize ve milletimize karşı savaş ilan etmiş durumda. Tüm bu örgütlerin bölgenin yeniden yapılandırıldığı bir dönemde Türkiye'nin üzerine saldırmaları herhalde bir tesadüf değildir."

YAVUZ HIRSIZ MİSALİ
"Ana muhalefet partisinin bildirisinde, kalkıyor sarayı ve iktidar partisini, ne yazık ki 'DEAŞ ile ve diğer terör örgütleriyle yardım yataklık yapıyor' diye suçlama yoluna gidiyor. Bunlar ne menem bir anamuhalefet? Böyle bir anlayış olabilir mi? DEAŞ'a karşı bu mücadeleyi en kararlı şekilde vereceksin, üstelik sen de bildiri yayımlayıp, burada, 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış' kabilinden bizi bastırmaya kalkacaksın."

DEVE DESENİZ DEVE DEĞİL
"PKK derseniz bir tarafıyla etnik hassasiyetleri kaşıyıp ırkçılık yapar, diğer tarafıyla dünyada hiçbir karşılığı kalmamış bir ideolojiye tapar. Aynı zamanda bu ideolojinin hedefi olan ülkelerle karışık ilişkiler geliştirir. Hani derler ya, deve deseniz deve değil, kuş deseniz kuş değil. Bunlar tam da işte böyledir. Milletimiz oynanan oyunu görüyor."

ERDOĞAN, CHP'YE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Meclisi üyeleri hakkında, 6 Kasım'daki Parti Meclisi toplantısının ardından yayımlanan bildiride kullanılan ifadeler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes haddini bilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN