Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Sen tanımazsan hukuk kendini tanıtır’

HÂKİM-savcıların eğitim dönemi birincisinin 15 Temmuz gazisi olması dikkat çekti. Darbe girişimi gecesinde Genelkurmay’ın önünde demokrasiye sahip çıkan Mehmet Emir dönem birincisi olarak kurasını çekti.

Giriş Tarihi: 9.11.2016
‘Sen tanımazsan hukuk kendini tanıtır’
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen hakim-savcı kura törenine katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündemi değerlendirdi:
Siyaset ve dokunulmazlık terör örgütlerine yandaşlık yapmak, terör örgütlerinin değirmenine su taşımak, sözcülüğü anlamına asla gelmez. Geçici madde, anayasanın koyduğu imtiyazı, dokunulmazlık zırhını kaldırdığı için herkes hangi muameleye tabi tutuluyorsa onlar da aynı muameleye tabi tutulmuşlardır. Burada anayasaya aykırılık söz konusu değildir. Anayasa Mahkemesi'nin daha önce böyle bir karar almadığını hatırlatmak istiyorum. Sen hukuku tanımıyorum dersen hukuk sana kendisini tanıtır.
Yargıya olan güven, hâkim-savcıların birbirlerine sosyal medyadan attıkları mesajlarla sağlanmaz. Sanal dünya bu. Sanal dünya, yalan dünya. Hâkim ve savcılarımız sanal medyada siyasi paylaşımlar yapmasın. Yargıya güveni ayakta tutmak için bu şart.
Vicdanınız daima anayasamıza, kanunlarımıza, hukuka bağlı olsun. FETÖ'ye veya başka başka terör örgütlerine bağlı vicdandan adalet çıkmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Sen tanımazsan hukuk kendini tanıtır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN