İkiyüzlülüğün ta kendisidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir taraftan PKK’yı terör örgütü ilan edeceksin, öbür taraftan yöneticilerine, mensuplarına AP’nin kapılarını, koridorlarını açacaksın. Böyle sakat anlayış olabilir mi? Bu ikiyüzlülüğün ta kendisidir. Dürüst olun

Giriş Tarihi: 10.11.2016
İkiyüzlülüğün ta kendisidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün 16. MÜSİAD Expo Fuarı ve İş Forumu'nun açılış töreninde konuştu. Erdoğan'ın sözlerinden satırbaşları şöyle:
KARARINIZI VERİN: Bir taraftan PKK'yı terör örgütü ilan edeceksin, öbür taraftan terör örgütü PKK'nın yöneticilerine, mensuplarına AP'nin kapılarını, koridorlarını açacaksın. Bu ne menem iş? Böyle sakat bir anlayış olabilir mi? Bu ikiyüzlülüğün ta kendisidir. Dürüst olun. Birçok ülke için gündeme dahi getirilmeyen meseleler, önemsenmeyen şartlar konu Türkiye olunca birden vazgeçilmez hale geliyor. Utanmadan, sıkılmadan "Türkiye'nin AB müzakereleri gözden geçirilmelidir" diyorlar. Geç kaldınız. Bir an önce gözden geçirin. Ama ertelemeyin, nihai kararınızı verin.
DERTLERİ MÜLTECİLER: AB ile müzakere içinde olduğunuz yarım asırlık sürede Türkiye'nin sabır taşı sürekli test edildi. Bugün aynı kibirli, oryantalist tavrı göçmen krizi meselesinde yaşıyoruz. Niye erteliyorlarmış biliyor musunuz? 3 milyon mülteci var ya Türkiye'de. "Müzakereler biter de onlar da kapıları açarsa bu 3 milyon mülteciyi nereye koyacağız?" Dertleri bu. Utanmadan arlanmadan, ellerinden damlayan kana aldırmadan nasırlaşmış yüreklerini görmeden bize Nazi benzetmesi yapıyorlar. Ta kendisi sizsiniz.
MAZLUMLARA KUCAK AÇIN: Madem Avrupa'da birileri "Siyasi sığınmacı olarak kim gelirse kucak açmaya hazırız" diyor, öyleyse biz de diyoruz ki "Gelin hayırlı bir iş yapın. Siyasi sığınmacı adı altında teröristleri, terör destekçilerini değil, 6 yıldır zulüm gören Suriyeli mazlumlara, Afrikalı mağdurlara kucağınızı açın." Türkiye'den kaçan teröristlere yer bulanların, canileri baş tacı edenlerin herhalde birkaç milyon mülteciyi ağırlamak için de hazırlıkları vardır.
TERÖRİSTLERE KAPI AÇIYOR: Bu ülkenin içinde yaşayan, Kandil'deki teröristlerin, PKK'nın parlamentodaki uzantılarına yönelik yargımızın attığı bir adım var. Dokunulmazlıklar kalktı. Sadece onların değil. bunların bir kısmı kaçıp Batı'ya, Avrupa'ya gitti mi? Buradan kaçıp giden teröristlere Batı'nın yöneticileri, cumhurbaşkanları, başbakanları, bakanları kapı açıyor. (Almanya ve Fransa'nın Can Dündar'ı ağırlaması) Yiyecek ekmek bulamadıkları için kapılarına gelenlere bir lokmayı çok görenlerin, terörist yardakçılarını saraylarında ağırlamasının başka izahı yoktur.
ARKAMIZDA HALK VAR: Kapıları açtık "Gelin, ne yapacaksanız siyasette yapın" dedik. Adamlar parlamentoya girdi, devlete meydan okuyor. Siyasi parti liderleri bile gidip ifadesini veriyor. "Bizim arkamızda PKK, PYD, YPG var" dediniz. Gelsin onlar sizi kurtarsın. Bizim arkamızda Hakk var halk var.
ENDİŞELİYİZ: Batı ülkelerinin bugünkü güvenlik ve refah düzenlerini tesis etmelerini sağlayan değerlerden giderek uzaklaşması bizi derinden endişelendiriyor. Bizde olanlar kendilerini endişelendiriyor ya. Ben şimdi buradan onlara bir yollama yapıyorum: 'Gelişmeler bizi endişelendiriyor.'

KÜLLİYE'DE İLK KEZ 10 KASIM ANMASI
Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78. yılı kapsamında bu yıl anma programları bir ilke sahne olacak. Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma töreni Külliye'de gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu törende hitabı da öngörülüyor. Anma törenleri kapsamında devlet erkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde Anıtkabir'i ziyaretinin ardından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki anma törenine katılacak.

ERDOĞAN'DAN 10 KASIM MESAJI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün vefatının 78. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı: "Uzun yıllar Gazi'yi sahiplendiğini iddia eden bazı kesimler, onu marjinal ideolojilerine, günlük siyasetin kısır tartışmalarına alet etti. Oysa Gazi'nin hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, Cumhuriyet'e Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkiyüzlülüğün ta kendisidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN