Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB'ye şehit kaymakam sorusu

15 Temmuz'da Meclis'in F-16'larla bombalanması ve masum halkın üzerine ateş atılmasına sessiz kalan AB şaşırtmadı. Derik Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Kaymakam Fatih Safitürk'ün PKK'lı hainlerin HDP'lileri desteği ile şehit edilmesine de ses çıkarmadı.  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kaymakam Safitürk şehit olduktan sonra AB'ye sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 12.11.2016 10:46 Güncelleme Tarihi: 12.11.2016 11:38
AB'ye şehit kaymakam sorusu

HDP'li vekiller PKK ile olan ilşkilerinden dolayı yargı tarafından ifadeye çağrılmasına rağmen diretmelerinin sonucunda gözaltına alınarak tutuklanmışlardı. Terör destekçilerinin tutuklnamasına tepki gösteren AB ülkeleri yaptıkları peş peşe açıklamalarla asıl niyetlerini ortaya koydular. AB ülkelerinin Büyükelçileri HDP'li vekiller tutuklandıktan sonra grup toplantısına giderek bu vekillerin sırasına oturmuş adeta teröre ve detekçilerine arkanızdayız mesajı vermişlerdi.

15 TEMMUZ'A SESSİZ KALIP HDP/PKK'NIN PEŞİNE TAKILANLAR...

15 Temmuz'da Meclis'in F-16'larla bombalanması ve masum halkın üzerine ateş atılmasına sessiz kalan AB şaşırtmadı. Derik Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Kaymakam Fatih Safitürk'ün PKK'lı hainlerin HDP'lileri desteği ile şehit edilmesine de ses çıkarmadı.

BAŞKAN ŞAHİN'DEN AB'YE ZOR SORU

Derik Kaymakamı Safitürk yaralandıktan sonra tedavi için Gaziantep'e getirilmiş ve burada şehit olmuştu. Safitürk'ü ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehit olduktan sonra ise AB'ye sert tepki gösterdi.

SIRALARA DİZİLENLER...

Şahin, "15 Temmuz'da ses çıkarmayıp PKK'ya dokunulunca sıralara dizilen Büyükelçiler Derik Kaymakamı Muhammed FatihSafitürk şehit oldu. Neredesiniz?" şeklinde bir soru yöneltti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'ye şehit kaymakam sorusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN