FETÖ’cü akademisyenler yurtdışına firar etmiş

Giriş Tarihi: 12.11.2016
FETÖ’cü akademisyenler yurtdışına firar etmiş
Kayseri'de eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün emir subayı ve 43 kişi gözaltında. Marmara Üniversitesi'nde ise aranan 27 şüpheliden çoğunun yurtdışına kaçtığı saptandı.

44 KRİPTO PİLOTA GÖZALTI
İstanbul: ByLock kullandıkları tespit edilen Marmara Üniversitesi'nde görevli 14 akademisyen adliyeye sevk edildi. Aranan 27 kişiden çoğunun ise yurtdışına kaçtığı belirlendi. Ayrıca İstanbul'da adliye personelleri ile İcra ve İflas Dairesi personeli 22 şüpheliden 16'sı adliyeye sevk edildi. Daha önce 22 kişiden 6'sı adliyeye sevk edilmiş 5'i tutuklanmıştı.
Kayseri: 79 şüphelinin gözaltına alınması için 11 ilde operasyon başlatıldı. Aralarında, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün, kentte görev yaptığı dönemde emir subaylığını yapan emekli astsubay A.Ü.'nün, başbakanlığı sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine dinleme cihazı yerleştiren ve geçen yıl Romanya'da yakalanan polis memuru Sedat Zavar'ın, firari Yargıtay üyesi Ali Akın'ın noter eşi Nilgün Akın ile işçi olarak çalıştığı Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sözde imamı olan Hüdaverdi Yüksel'in de bulunduğu 44 kişi gözaltına alındı.
Konya: 29 sağlık çalışanı gözaltına alındı. FETÖ'nün kripto pilotlarına yönelik soruşturmada ise gözaltına alınan pilot sayısı 44'e ulaştı.
Ankara: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın eski çalışanları Mustafa Ç. ve Hamza K. tutuklandı. Ayrıca Turgut Özal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yusuf Hayri Yıldızhan tutuklandı.
İzmir: 25 özel güvenlik görevlisi gözaltına alındı. 10 güvenlik görevlisi aranıyor. Adli konularda örgüt üyeleri lehine rapor hazırladıkları ve ByLock kullandıkları belirlenen 12 bilirkişi tutuklandı.
Van: 14 polis gözaltına alındı
Manisa: Adliye'ye sevk edilen 7 kişi tutuklandı.
Zonguldak: Aralarında örgütün doktorlardan sorumlu imamı, kadınlardan sorumlu imamı, mühendislerden sorumlu imamı ve mütevelli heyeti üyelerinin de bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı.
Muğla: Marmaris'te 4 öğretmen gözaltına alındı.
Mersin: ByLock kullandıkları belirlenen 8 polis tutuklandı.
Samsun: ByLock kullandıkları ve 17 Aralık'tan sonra başka bankalardan kredi çekerek Bank Asya'ya yatırdıkları belirlenen 17 şüpheli tutuklandı.
Kastamonu: ByLock kullandıkları belirlenen 5 şüpheli tutuklandı.
Eskişehir: Örgüt abisi 5 öğretmen tutuklandı.
Kahramanmaraş: 3 öğretmen tutuklandı.
Antalya: 4'ü komiser, 2'si asker 10 şüpheli tutuklandı.

ANKARA VE ANTALYA'DA 16 FETÖ TUTUKLAMASI
Ankara: Gölbaşı ilçesinde, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan polis ve polis yakını 14 kişiden 6'sı tutuklandı, 3'ü adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 5 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildi.
Bolu: Görevden uzaklaştırılan 25 öğretmen gözaltına alındı.
Burdur: Afet ve Acil Durum İl Müdürü Mehmet Oral tutuklandı.

Ali ALTUNDAŞ-Halit TURAN - Ceyhan TORLAK-Deniz KARA-Ahmet Emre ATALAY-Rıdvan UYSAL-Şaban YILMAZ-Abdullah YALÇIN-Ferit ZENGİN-Kasım ŞAHİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü akademisyenler yurtdışına firar etmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN