Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki ay sabredelim sonra millete gidelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un müzakereleri durdurma ve yaptırım tehditlerine karşılık, “İngiltere referandumla AB ’den çıkma kararı aldı. Yıl sonuna kadar sabredelim, ondan sonra millete gidelim” dedi

Giriş Tarihi: 15.11.2016
İki ay sabredelim sonra millete gidelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırm Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde dün düzenlenen Milli Tarım Buluşması'nda yurdun dört bir yanından gelen çiftçilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Erdoğan'dan Schulz'a sert tepki!

KİMSİN SEN: (İdam sloganları üzerine) Şu anda hükümetimiz ve MHP idam konusunda parlamentoda görüşmekten yanalar. Parlamento bu kararı aldığı anda, bana da onaya geldiğinde ben bunu onaylarım. Nereye gidecek bu sonra, millete gidecek. Asıl onay mercisi sizsiniz. Şimdi Batı çıkmış ne diyor: "İdam olmaz. Nereden bunu konuşuyorsunuz?" diyor. Buradan Batı'ya sesleniyorum. Ey Batı, bu milletin kaderi sizin elinizde değil. Bu milletin kaderi bizim elimizde. Bugün dünyanın büyük çoğunluğunda bu var. Kimsin sen ya, kimsin? Orada bir parlamentonun başkanı, nesin sen? Sen Türkiye adına ne zamandan beri kara verme yetkisine sahip oldun? 53 yıldır Türkiye'yi AB'ye almayan sen veya siz, nasıl olur da Türkiye hakkında böyle bir karar verme yoluna gidersiniz? Türkiye'deki birileriyle çevirdiğiniz fırıldaklar bu millet adına değil. Bu millet kendi kararını kendi verir, kendi göbeğini kendi keser.

AP başkanına tepki: Çevirdiğiniz fırıldakları biliyoruz!

AVRUPA'DA CİRİT ATIYOR: Siz önce verdiğiniz sözleri tutun. Siz önce Avrupa Parlamentosu'nda, Avrupa Kongre binası veya dışında orada terör örgütlerinin temsilcilerini temizleyin. PKK'yı terör örgütü olarak ilan etmek meseleyi bitirmez. Önce onların temsilcilerini temizleyin de sizi o zaman görelim. Almanya'da, Fransa'da İsveç'te, Hollanda'da her tarafta terör örgütünün ajanları cirit atıyor.

SABREDELİM: Onlara her türlü desteği vereceksiniz, ondan sonra kalkıp Türkiye'ye de "AB ile ilgi müzakereler durdurulabilecek" diyeceksiniz. Geç kaldınız ya, hemen kararınızı verin. Sayın Başbakan, bakanlar burada, ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum, yılsonuna kadar sabredelim, ondan sonra millete gidelim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? Öyleyse nihai kararı millet vereceğine göre millete gidelim. İngiltere bile millete gitti, ihtiyacı yoktu. Niye? AB'nin içindeydi. Ama millet ne yaptı İngiltere'de çıkalım dedi ve çıktılar. Bunlar dürüst değil. Dolayısıyla biz dürüst olanlarla yol yürüyeceğiz, dürüst olmayanlarla değil.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 3. HAVALİMANI İÇİN TARİH VERDİ

HER YERİN YAPTIRIM OLSA: Birileri kendi akıllarınca bu coğrafyayı bize dar etmek istiyor. Ellerinden geleni arkasına koymasınlar. Şu terbiyesize bak ya, "Yaptırım uygularız" diyor. Ya senin her yerin yaptırım olsa ne yazar. Geç kalıyorsun geç. Biz de bu saldırılara cevap olarak onların kullandığı ne kadar maşa, alet, hain varsa hepsini başını eziyoruz ve ezeceğiz. Şehitlerimizin cenazelerinde biz gözyaşı dökeceğimize varsın onların topu birden cehennem çukurunda cayır cayır yansın. Bu ülkenin tek evladının tırnağına o teröristlerin ve yardakçılarının milyon tanesini değişmeyiz. Uluslararası alanda da terör örgütlerini arkalarındaki güçlerle hesaplaşmaktan geri durmayacağız. 15 Temmuz bizim artık canımızdan başka kaybedecek hiçbir şeyimizin kalmadığını gördüğümüz gündür. Dün Asya'dan Avrupa'ya yüzbinler yürüdü. Bundan sonra gizli saklı hiçbir şey kalmamıştır. Hodri meydan diyoruz.

'KEŞKE DAHA BÜYÜĞÜNÜ YAPSAYDIK'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Tarım Projesi toplantısındaki konuşmasının ardından salona sığmayan ve Beştepe Millet Camisi ile Beştepe Millet Kongre ve Merkezi arasındaki alana kurulan dev ekrandan töreni takip eden vatandaşlara da selamlama konuşması yaptı. Toplantının gerçekleştirildiği salonun 2 bin 300 kişilik olduğunu belirten Erdoğan, "Keşke daha büyüğünü yapsaydık ama birileri, biliyorsunuz, buna da tahammül edemedi. Fakat işte bugün burada milletin evinde kimler vardı? Benim çiftçi kardeşim vardı. Birileri gelmek istemiyor, varsın gelmesin, asıl sahipleri geliyor ya bize o yeter."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MASADA DA OPERASYONDA DA OLACAĞIZ

'YA OLMAK YA ÖLMEK'
"Biz 15 Temmuz gecesi milletimizle birlikte altında doğduğumuz bayrağın dibinde ölmeye ant içtik. FETÖ ihanet çetesinin her fitnesinde bu andı tekrarlıyoruz. PKK, DEAŞ, DHKP-C'nin ve diğer terör örgütlerinin her saldırısında andımıza olan bağlılığımız artıyor. Bunun için tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz ve bu şekilde yola devam ediyoruz. Bize ya olmaktan ya ölmekten başka şans tanımayanlara cevabımız öyle bir vereceğiz ki görmeyen, duymayan kalmayacak. İşte bunun için Suriye ve Irak'ta olmaya devam edeceğiz. Bunu için dünya 5'ten büyüktür demeye devam edeceğiz."

'DÜNYAYI DAR ETMEZSEK YAZIKLAR OLSUN BİZE'
"Hamdolsun, bugüne kadar hiçbir şehidimizin kanını yerde koymadık, koymayacağız. Ama mesele artık kanı yerde koyma koymama boyutunu aşmıştır. Türkiye'ye ve Türk milletine yönelik her saldırıya, her ihanet girişimine öyle bir cevap vereceğiz ki, bir daha kimse değil teşebbüs etmek, böyle bir niyeti aklından dahi geçiremeyecektir. Bu ülkenin askerini, polisini, korucusunu, kaymakamını, muhtarını, belediye başkanını, memurunu, vatandaşını öldüren terör örgütüne de onlara yardım ve yataklık eden, siyasi destek veren herkese de dünyayı dar etmezsek yazıklar olsun bize."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BATI'YA: DÜRÜST OLUN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki ay sabredelim sonra millete gidelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN