‘Size çok söyledik ama dinlemediniz’

Giriş Tarihi: 15.11.2016
‘Size çok söyledik ama dinlemediniz’

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY kapsamında tutuklanan bir dönemin kudretli hâkimleri Ömer Diken ile Hasan Hüseyin Özese'nin cezaevi fotoğraflarına yorum yağdı. Balyoz mahkemesi başkanı Diken Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi'nde, Ergenekon mahkemesi başkanı Özese ise Bolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde yatıyor. Balyoz davası avukatlarından Murat Ergün Twitter'da, Ergenekon ve Balyoz'un mahkeme başkanlarının cezaevinde çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak "Hukuka ihanet etmeyi düşünenlere ibret olsun" diye yazdı. Ergün'ün fotoğrafları paylaşmasının ardından bu sefer Balyoz davasında 3.5 yıl hapis yatan eski Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz, Twitter'dan Diken'in fotoğrafını paylaşarak "Ey Ömer Diken, sana çok söyledik. Dinlemedin" şeklinde ifadeler kullandı. Avukat Ergün, fotoğrafları paylaşmasından kısa süre sonra sosyal medyadan çok sayıda hakaret ve tehdit aldı. Hakaretlere Twitter'dan cevap veren Ergün, "Enerjinizi duruşmaya saklayın" dedi.

'GÜN GELİR HESAP DÖNER'
İşte fotoğraflara sosyal medyadan gelen bazı yorumlar:
Çok tatlı çıkmış. FETÖ'jenik bir arkadaşmış. Yargılamalar sırasında bize zulmederken anlayamamışız.
Adaleti katledenler bu resme iyi baksın.
Bir şey olduğu yok. Adamın! fotoğrafını görüp hatırladık ve hatırlattık. Hepsi bu.
Haykırmıştık 'Keser döner sap döner. Gün gelir hesap döner' diye. Şimdi döndü. Daha da dönecek. Mazlumların ahı çıkacak.
Balyoz hâkimi! sıfatı taşıyordu.
Hukuksuzlukları öyle bir hal almıştı ki, 'Yasayı uygulamıyoruz çünkü bizce anayasaya aykırı' diyorlardı. Patronları Sedat Sami Haşlıoğlu'ydu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Size çok söyledik ama dinlemediniz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN