“Yargıda dosyalar önce Pensilvanya’ya giderdi”

Giriş Tarihi: 15.11.2016
“Yargıda dosyalar önce Pensilvanya’ya giderdi”

HSYK Başkanvekili Yılmaz, FETÖ’den tutuklu eski HSYK Başkanvekili Hamsici ile eski üyeler Tosun ve Özçelik’in itiraflarını anlattı: Yargıtay’a gelen önemli kişilerin dosyalarının fotokopisini Gülen’e göndermişler

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, etkin pişmanlıktan yararlanan ve itirafçı olan hâkim ve savcılar arasında eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, eski HSKY üyeleri Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik'in de bulunduğunu açıkladı. Yılmaz, "Her üç isim de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurmuşlar ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediklerini söylemişler. Verdikleri ifadelerde, Yargıtay'dan gelen dosyaların örgüt elemanlarınca fotokopisinin çekilip ilgili kişiye iletildiği, yine önemli kişilere, önemli işadamlarına ait dosyaların Pensilvanya'ya götürülüp, Pensilvanya'nın talimatıyla kararlar verildiği açıkça bildirilmiş" dedi.

Yılmaz, üç ismin itiraflarında geçen bilgilere göre dosya taşıyan Yargıtay imamının İlyas Şahin olduğunu, bu kişinin FETÖ içinde "kartal" kod adıyla bilindiğini söyledi. Yılmaz, o dönemdeki HSYK'da alınan kararların da FETÖ tarafından verilip şimdi itirafçı olan üyeler tarafından kurulda uygulandığını anlattı.

İŞTE FETÖ'NÜN KİRLİ RÖNTGEN ÇETESİ

YARGITAY BAŞKANI'NI DA FETO BELİRLEMİŞ
Yılmaz, itirafların Yargıtay'daki daire başkanlığı seçimlerinde FETÖ'nün belirleyici olduğunun da ortaya konulduğunu aktardı. Yılmaz, "İfadelere göre, Pensilvanya'nın onayını almayan biri daire başkanı seçilememiş. Kendi belirledikleri isim seçilemiyorsa da seçimleri kilitlemişler" şeklinde bilgi verdi. Yılmaz, "Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda da terör örgütünün etkili olduğunu itiraf ediyorlar. Biz de biliyoruz ki bu davaların kararlarını veren dairelere örgütün militanları yerleştirilmiş. Bu şimdi itiraflarla da ortaya çıkmış oluyor" diye konuştu.

FETÖ'CÜLER TOPLU FİRAR EDECEK HABERLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Yargıda dosyalar önce Pensilvanya’ya giderdi”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN