Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 adımda mücadele

Türkiye, Avrupa’da beslenen terör örgütü üyeleriyle mücadele için düğmeye bastı: PKK terör listesinde kalacak, tasfiye için girişimler artacak, propagandayla mücadele edilecek

Giriş Tarihi: 17.11.2016
3 adımda mücadele

Avrupa'nın tavrından cesaret alan terör örgütü PKK ve uzantıları faaliyetlerini giderek artırırken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin PKK'ya yönelik mücadelesini anlattı. Avrupa'daki PKK ve uzantılarıyla mücadele konusunda yapılanları 3 başlıkta ifade eden Çavuşoğlu bunları "PKK'nın terör örgütü listesinden çıkma lobisine karşı lobi, Avrupa'daki unsurlarının tasfiyesi için ikili temaslar ve propaganda faaliyetlerinin önüne geçilmesi için alınan tedbirler" olarak sıraladı.

"PKK'NIN HEDEFİ"
Bakan Çavuşoğlu, milletvekillerinin Avrupa'daki PKK ve uzantılarının faaliyetleriyle ilgili sorularını yanıtladı. Terör örgütünün AB'nin terör örgütleri listesinden çıkmak için yoğun lobi faaliyeti yürüttüğünü belirten Çavuşoğlu PKK'nın bu hedefinin önüne geçilmesi için "PKK'nın eylemleri ile Türkiye'nin terörle mücadelesindeki haklılığı ve hukukiliğinin yabancı muhataplara anlatılması" konusunda tüm dış temsilciliklerin talimatlandırıldığını ifade etti. Çavuşoğlu, bakanlığının Avrupa'daki PKK unsurlarının tasfiye edilmesi ve faaliyetlerinin engellenmesi için ikili temaslarda bulunduğunu, temasların artacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 adımda mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN