Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı dost ülkeden önemli mesajlar verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. FETÖ tehtidinin bertaraf edilmesi için Pakistan'ın büyük dayanışma örneği gösterdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan'da kapatılan FETÖ okullarıyla ilgili olarak "Pakistan Milli Eğitim Bakanlığı ve Maarif Vakfımızın çalışmalarıyla buradaki öğrenciler yetiştirilecektir" dedi.

Giriş Tarihi: 17.11.2016 10:47 Güncelleme Tarihi: 17.11.2016 11:29
Cumhurbaşkanı dost ülkeden önemli mesajlar verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından, Pakistan'ın, Türkiye'nin kara gün dostu olduğunu gösterdiğine işaret eden Erdoğan, "Gördüğümüz kadarıyla artık bu örgüt Pakistan'da da barınamayacak. Pakistan hükümetine teşekkür ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

2017 yılına girmeden serbest ticaret anlaşmasını tamamlamayı hedefliyoruz. Bögesel ve uluslararası gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulduk. KEşmirli kardeşlerimin yaşadıkları sıkıntılar göz ardı edilemeyecek boyutlara ulaşmıştır. Gelişmeleri endişe ile izliyoruz. Keşmir sorununun Pakistan ve Hindistan arasında diyalog yoluyla gelişmesi gerekiyor. Bizde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.

Pakistan ve Afganistan arasındaki iş birliğinin de gelişmesini arzu ediyoruz. Başbakanlığım döneminde başlayan Afganistan Pakistan üçlü zirvesi önemli. İki ülke arasında diyalog mekanizmalarının kurulduğunu görmek memnuniyet verici. Pakistan ve Afganistan arasındaki iş birliği terör belasının çözümü konusunda olmazsa olmazdır.

CUMHURBAŞKANI DOST ÜLKEDEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

PAKİSTAN'IN BU DURUŞUNU UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz darbe girişiminde Pakistan ülkemizin kara gün dostu olduğunu göstermiştir. Neler yapılabilieceğini bizimle paylaşmışlardır. Parlamentonun her iki kanadıda almış oldukları destek kararları ve ziyaretleriyle bize güç vermiştir. Pakistan'ın bu duruşunu unutmayacağız.

Bu darbe girişiminin arkasında FETÖ ve elebaşının olduğu kesinlik kazanmıştır. Bu yapının hedeflerine ulaşmak dahil her yola başvurabileceklerini 15 Temmuz gecesi gördük.

HER TÜRLÜ İHANETİ VE ALÇAKLIĞI YAPMIŞTIR

40 yıla dayalı bir çalışmayla TSK, polis, yargı ve devletin tüm kurumlarına sızma hareketini gerçekleştirmişlerdir. Bunun neticesinde de o gece bütün milletimizin vergileriyle almış olduğu F-16, helikopterlerle kendi milletine, TBMM'ye, Özel Kuvvetlere bomba yağdırmıştır. Her türlü ihaneti ve alçaklığı yapmıştır. O gece 248 şehit verdik. O gece milletimiz bağımsızlığına sahip çıktı.

Milletimiz şehadete yürüdü ve demokrasisine sahip çıktı. Şimdi tüm dostlarımızı ve kardeş toplumları bu örgüt için uyarıyoruz. Bugünkü Pakistan gazetelerinde bazı köşe yazarlarının masum ifadeleri kabul edilemez. Çünkü onlar bu süreci bizimle yaşamadılar. Pakistan Milli Eğitim Bakanlığı ve Maarif Vakfımızın çalışmalarıyla buradaki öğrenciler yetiştirilecektir.

PAKİSTAN YÖNETİMİNİN GÖSTERDİĞİ DAYANIŞMAYA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bu konuda Pakistan yönetiminin gösterdiği dayanışmaya teşekkür ediyorum. Bu şer şebekesinin hakettiği cezaya çarpıtılması konusunda gereğini yapıyoruz. Pakistan'ın güvenliğine de tehdit olan FETÖ'nün bertaraf edilmesi konusunda Pakistan en başından iş birliği göstermiştir.

Bu örgüt Pakistan'da da barınamayacaktır. Bu kararlı tavrından dolayı Pakistan hükümetine teşekkür ediyorum. Bu tutumun tüm dost ve kardeş ülkelere örnek olmasını temenni ediyorum. Aynışekilde terörle mücadeledede Pakistan'ı yalnız bırakmayacağız. Terörle mücadelede uluslararası mutabakat olmadan bir netice almak mümkün değildir. Türkiye ve Pakistan kenetlendikçe refah sağlanacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı dost ülkeden önemli mesajlar verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN