Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte FETO-Selo koalisyonu

İzmir’de hem PKK ve hem de FETÖ adına faaliyet suçundan gözaltına alınan HDP’li Erhan Kahraman’ın, iki örgüt arasında stratejik bir kurye olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 18.11.2016 09:40 Güncelleme Tarihi: 18.11.2016 10:14
İşte FETO-Selo koalisyonu

FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen ve terör suçundan tutuklanan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın altı yıldır kuryeler aracılığıyla iletişim kurdukları ve hükümeti devirmek için PKK'nın hendek terörü ile 15 Temmuz hain girişim sürecinde işbirliği yaptığı iddia edildi. Star gazetesinin haberine göre, İstihbarat raporlarına ve FETÖ-PKK soruşturmalarında ele geçen belgelere göre; teröristbaşı Gülen'in kardeşleri Kutbettin ve Mesih Gülen ile PKK'nın hendek terörüne destek veren Beyaz Sivil İnisiyatifi'nden HDP'li Erhan Kahraman, İzmir'deki Çağlayan Matbaacılık'ta toplanıyordu. Kahraman daha sonra HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Sırrı Sakık'ı telefonla arayarak 'örgütler arası kuryelik' yapıyordu. Hatta HDP-PKK'lı Kahraman'a FETÖ içinde bir de kod adı verilmişti: HDP'li Şakirt (HDP'li öğrencimiz)

İŞTE CHP VE HDP'NİN FETÖ İLİŞKİSİ ÇAĞLAYAN MATBAACILIĞA TAŞERONLUK YAPIYORDU

Çağlayan Matbaacılık, FETÖ'ye uzak bir isim değil. Darbe girişimin ardından el konulan FETÖ'nün finansmanı Kaynak Holding'in temelleri, 1983 yılında Çağlayan Matbaacılık ile İzmir'de atıldı. Silahlı terör örgütleri FETÖ ve PKK ile HDP'lilerin yolları da Çağlayan Matbaacılık'ta kesişti. FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşleri Kutbettin Gülen ve Mesih Gülen, şirkette 'Danışman' olarak görünüyor. İzmir'de yanında çalıştırdığı Gülen'in yeğeni Şima Gülen ile kızlarıyla birlikte gözaltına alınan ER-KA İnsan Kaynakları Lojistik'in sahibi Erhan Kahraman da Çağlayan Matbaacılık'a taşeronluk yapıyor.

STRATEJİK KURYE OLDUĞU İSTİHBARAT RAPORLARINDA

Darbe girişimi soruşturması kapsamında yapılan teknik takip sırasında, Çağlayan Matbaacılık'ın FETÖ-PKK-HDP ittifakının koordinasyon merkezi olduğu ortaya çıktı. İstihbarat ve terör uzmanlarının değerlendirmelerine göre, FETÖ-HDP-PKK arasındaki işbirliği ve haberleşme trafiğini sağlayan yöntemlerden biri buydu. Bu trafik özellikle 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra hızlandı. PKK'nın hendek terörüne destek veren ve güvenlik güçlerinin operasyonlarına karşı tepki eylemleri düzenleyen HDP'li Erhan Kahraman'ın, iki silahlı örgüt arasında stratejik bir kurye olduğu da istihbarat raporlarda yer aldı. (Star)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte FETO-Selo koalisyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN