Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Binali Yıldırım: Bu bir siyasi istismar

Giriş Tarihi: 19.11.2016 15:03 Güncelleme Tarihi: 19.11.2016 15:37
Başbakan Binali Yıldırım: Bu bir siyasi istismar

Başbakan Yıldırım, AK Parti'nin "erken yaşta evliliklere" ilişkin önergesi konusunda, "Ülkemizin kanayan bir yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Bize yakışan, böyle bir sorun varsa bunu çözmektir. Şimdi bunun üzerine atlayıp buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye'nin alışkanlığıdır. Bu alışkanlık artık para etmiyor, piyasası yok. Üç bin mağdur insan seçim kampanyalarında her gün önümüze çıktı. Bugün bunun istismarını yapan ana muhalefet partisinin milletvekillerine de aynı şeyleri söylediler. Şimdi sorun İzmir milletvekiline, sorun diğer milletvekillerine, onlar anlatsınlar ama korkar anlatamazlar. Bir kör dövüştür, bir anlamsız, bir yalan rüzgarı, bir siyasi istismar." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, gündemi meşgul eden erken yaşta evliliklere ilişkin düzenleme hakkında konuştu. Başbakan Yıldırım, AK Parti'nin "erken yaşta evliliklere" ilişkin önergesi konusunda, "Ülkemizin kanayan bir yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Bize yakışan, böyle bir sorun varsa bunu çözmektir. Şimdi bunun üzerine atlayıp buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye'nin alışkanlığıdır. Bu alışkanlık artık para etmiyor, piyasası yok. Üç bin mağdur insan seçim kampanyalarında her gün önümüze çıktı. Bugün bunun istismarını yapan ana muhalefet partisinin milletvekillerine de aynı şeyleri söylediler. Şimdi sorun İzmir milletvekiline, sorun diğer milletvekillerine, onlar anlatsınlar ama korkar anlatamazlar. Bir kör dövüştür, bir anlamsız, bir yalan rüzgarı, bir siyasi istismar." dedi.

Başbakan Yıldırım konuyla ilgili şunları kaydetti:

"BU BİR SİYASİ İSTİSMARDIR"

4+4+4 milli eğitimdeki en büyük reformdur. Şimdi çocuk yaşta evlilik konusu var istismar ediliyor. Onu önlemenin en önemli yoluda eğitimdir. Ülkemizin kanayan yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye'nin alışkanlığıdır. Ama artık para etmiyor. Piyasası yok 3 bin mağdur insan seçim kampanyasında her gün önümüze çıktı. Anamuhalefet partisinin de önüne çıktı. Bugün bunu istismar eden anamuhalefet partisinin de önüne çıktı. Sorun onlara şimdi anlatmazlar, korkarlar. Bu bir kör dövüştür. Bu bir cinsel istismar değil siyasi istismardır. Başka bir şey değil kusura bakmasınlar.

Başbakan Yıldırım "Bu bir siyasi istismardır"

BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN RAHATSIZ OLDULAR

Burada yaptığı konuşmada yeni anayasa teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye 14 yılda bir Türkiye üç Türkiye olduyusa bunun arkasında güven ve istikrar var" dedi. Başbakan Binali Yıldırım şöyle konuştu:

Gelin anayasa değişikliğini yapalım bu güven ve istikrarı sürdürelim kalıcı hale getirelim. Başkanlık sisteminden rahatsız oldular Cumhurbaşkanlığı sistemi dedik. Türkiye bölünür diyorlar. Başkanlık sisteminin en önemliği özelliği koalisyon yok. MHP her zaman ülke menfaatini her şeyin üzerinde tutmuştur. Anamuhalefet partisi demek iktidar alternatifi demek. İnşallah bu onuları önümüzdeki günlerde daha detaylı değerlendireceğiz. 15 Temmuz bize birlik beraberliği öğretti. Bu birlik ruhunu muhafaza etmek için var gücümüzle çalışaağız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: Bu bir siyasi istismar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN