Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ ile sol HSYK seçiminde ittifak yapmış

FETÖ itirafçıları örgütün yargıda sosyal demokrat ve sol gruplarla nasıl ittifak yaptığını ortaya koydu. Bu ittifak en çok HSYK seçimlerinde ayyuka çıktı

Giriş Tarihi: 19.11.2016
FETÖ ile sol HSYK seçiminde ittifak yapmış
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndaki (HSYK) FETÖ itirafçılarının anlatımları, örgütün yargıda sosyal demokrat ve sol gruplarla nasıl ittifak yaptığını ortaya koydu. Ankara Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada itiraflarda bulunan eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici ile Kurulun eski üyeleri Mustafa Kemal Özçelik ve Kerim Tosun, bu ittifakın özellikle HSYK seçimlerinde ayyuka çıktığını anlattı:
DANIŞTAY'DA DA SOSYALDEMOKRAT (Ahmet Hamsici) : 2014 HSYK seçimlerinde kendilerinden olan Mustafa Kemal Özçelik'i, ülkücü olarak bilinen Kerim Tosun'u ve sosyal demokrat olarak bilinen Yakup Ata'yı destekleyerek oy toplamak istediklerini düşündüm. Hatta Danıştay'da da aynı şekilde kendilerinden olan Şaban Işık ile sosyal demokrat olan Taci Bayhan'ı desteklediler.
SOLDAN OY ALDIK (Mustafa Kemal Özçelik): Ben, Kerim Tosun, Yakup Ata ve Osman Yurdakul HSYK seçimleri esnasında hareket tarzı belirlemek için bir araya gelmeye başladık. Bu toplantılara Gülenci Muzaffer Özdemir de katılmıştı. FETÖ bu seçimlerde ılımlı solculardan oy alabileceğini düşünüp Yakup Ata'ya destek verdi. Ancak solun bir kısmı Yakup Ata'ya oy verip bize oy vermedi. Ata daha sonra bizden ayrılarak çoğunluk grubu olan Yargıda Birlik Platformu ile hareket etti.
SOLCU ADAYLA TOPLANTI (Kerim Tosun): Benim kendilerinden olduğumu biliyorlardı. Ayrıca milliyetçi kanadın bana sempati duyduğunu ve hatta babamın babasının Türkmen Alevisi olması nedeniyle bu kesimlerin de bana sempati duyabileceğini düşündüler. Nazmi Dere'ye, 'Benim dışımda destekledikleri adaylar kim' dedim. O da, Mustafa Kemal Özçelik, Salih Sönmez ve Ali Eryılmaz'ı da aday göstereceklerini ayrıca sol kesimden aday olan Yakup Ata'yı destekleyeceklerini söyledi. Yakup Ata ile ev toplantılarında bir araya gelmedik. Onunla dışarıda yapılan yemeklerde bir adaya geldik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ ile sol HSYK seçiminde ittifak yapmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN