Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Turist gibi geldik örgüte katıldık’

Sınırda yakalanan 2 Çek terörist: Alman ve Fransa’dan ‘askeri’, YPG’den ‘siyasi’ eğitim aldık. Türkiye’ye turist gibi geldik, örgüte katıldık

Giriş Tarihi: 19.11.2016
‘Turist gibi geldik örgüte katıldık’

Şırnak'ta yakalanan yabancı YPG'li teröristler Avrupa'nın ikiyüzlülüğünü bir kez daha deşifre etti. Avrupa'dan Türkiye'ye turist görüntüsü ile giren teröristler Erbil üzerinden Suriye'ye geçtiklerini, Alman Özel Kuvvetlerde ve Fransız Lejyon kamplarında 'askeri', YPG'nin kamplarında ise 'siyasi' eğitim aldıklarını itiraf ettiler. Teröristler, kendilerini temize çıkartmaya çalışırken, "Avrupa YPG'yi terör örgütü olarak görmüyor. Bu nedenle Avrupa YPG'ye her türlü desteği veriyor" ifadelerini kullandılar. SABAH'ın, terör örgütü YPG'ye silah üstü termal dürbün ve sağlık malzemeleri temin etmek için Avrupa'ya gitmeye çalışırken Şırnak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince sınırda yakalanan Çek Cumhuriyeti vatandaşı YPG'li iki terörist haberi, Türkiye'ye her fırsatta ders vermeye kalkışan Batı'nın gerçek yüzünü deşifre etti. Teröristlerin, Alman Özel Kuvvetlerde ve Fransız lejyon kamplarında eğitildiği; Suriye'de Fransız lejyonerler, Alman Özel Kuvvetler ve Amerikan Özel Birlikleri ile birlikte çatışmaya girdikleri ortaya çıkmıştı. Teröristlerin ifadesindeki diğer detaylar Avrupa'nın Türkiye'ye karşı uyguladığı çifte standardı bir kez daha gözler önüne serdi.

TÜRK DÜŞMANI ÇIKTILAR
Teröristlerin örgüte katılmadan önce Türk Büyükelçilikleri önünde düzenlenen Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhtarı gösterilere katıldıkları saptandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK KADINLARI CARİYE GİBİ KULLANIYOR
Hakkâri Çukurca'da güvenlik güçlerine teslim olan iki terörist, bölücü örgüt içinde şiddete maruz kaldıklarını, küçük yaşlardaki çocukların ağır hizmetlerde çalıştırıldığını ve kadın teröristlerin "cariye" olarak kullanıldığını itiraf etti. Çukurca Üzümlü Bayrak Tepe'de güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin sorguları sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Turist gibi geldik örgüte katıldık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN