Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunların yaptığı siyasi istismar

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Bunların yaptığı siyasi istismar

Cinsel istismar önergesiyle ilgili CHP’yi eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, “Bu bir kör dövüştür. Bu bir cinsel istismar değil siyasi istismardır” dedi

Cinsel istismar önergesiyle ilgili CHP'yi eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, "Bu bir kör dövüştür. Bu bir cinsel istismar değil siyasi istismardır" dedi. Yıldırım anayasa değişikliği için de "Cumhurbaşkanlığının korkacak ne tarafı var?" diye sordu. Yıldırım dün Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin açılışına katıldı. Açılışta özetle şöyle dedi:

BAŞBAKAN YILDIRIM "BAŞKANLIK İSMİ MADEM SİZİ RAHATSIZ EDİYOR..."


ÇOCUK YAŞTA EVLİLİKLER...
Çocuk yaşta evlilikler konusu var. Bu ara istismar ediliyor. Onu önlemenin bir yolu da 12 yıllık eğitimdir. Ülkemizin kanayan bir yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Bize yakışan böyle bir sorun varsa çözmektir. Bunun üzerine atlayıp buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye alışkanlığı. O alışkanlık artık para etmiyor, piyasası yok. 3 bin mağdur insan seçim kampanyalarında her gün önümüze çıktı. Bugün bunun istismarlarını yapan ana muhalefet partisi milletvekillerine de aynı şeyi söylediler. Sorun İzmir milletvekillerine anlatsınlar ama korkar anlatamazlar. Bu bir kör dövüştür, anlamsız bir yalan rüzgarı, siyasi istismar. Cinsel istismar değil, bunların yaptığı tamamen siyasi istismar.

BAŞBAKAN YILDIRIM "BU BİR SİYASİ İSTİSMARDIR"


BAŞKANLIK SİSTEMİ... Madem sizi rahatsız ediyor "Cumhurbaşkanlığı" diyelim. Cumhurbaşkanlığının korkacak ne tarafı var? Ülke bölünürmüş. Ülkede belediye başkanları seçiliyor, aynı şey. Belediye var, meclis var, aynı gün seçiliyor. Meclis, başkanı denetliyor, kararları alıyor. Başkan da kamuoyuna, şehrine verdiği hizmetleri iyi yapmanın gayreti içerisinde oluyor. İyi olursa bir daha seçiyorlar, tekrar seçiliyor. Aynen başkanlık sistemi bu. Tek farkı mutlaka iktidar var. Koalisyon yok.

FRENE BASMAYIN... Türkiye geçen yıl içinde bazı sıkıntılar yaşadı. Şimdi küresel bazı sıkıntılar var. Ama herşeye rağmen Türkiye'nin yarını bugünden daha güzel olacaktır. İnanmanızı istiyorum. Frene basmayın, durmak yok yola devam. Durduk mu ani fren yaparsak tepe taklak oluruz. Durmayacağız çalışacağız.

"MEDİKALDE AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜYÜZ"
Sağlık tesislerinde çalışanların sayısı iki katına çıktı. Birinci en büyük bütçemiz milli eğitim, ikincisi ise sağlık. Biri 122 milyar, diğeri 110 milyar. Avrupa'nın en büyük medikal kurtarma ekibi Türkiye'de. Sağlıktaki memnuniyet yüzde 39'dan yüzde 74'e çıktı.

PARA UYARISI: 112 marifetiyle gelen, acil olarak gelen hastalardan para alınmaması lazım. Kanser hastalarından fark alınıyor, ilaçlarından. Bunun da alınmaması lazım. Sezaryen oranları özel hastanelerde yüzde 40 ila 60 arasında değişiyor. Dünya standartlarında yüzde 15. Kamu hastanelerinde de yüksek, yüzde 20'nin üstünde. Tıbbi zorunluluksa yapacak bir şey yok ama bizim analarımızın 10 tane çocuğu var, kendi doğal ortamında doğurmuş, hastaneye bile gitmemiş. Buna dikkat etmek gerekiyor.

YENİ ÜNİVERSİTELER: Alçak FETÖ terör örgütünün üniversiteleri, o zaman biz üniversite kuruyor diye teşvik ettik. Onları kapattık ama bugün onlar kapanmış olmasına rağmen 189 üniversitemiz var. Daha geçtiğimiz 1.5 ayda 7 yeni üniversite kurduk.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunların yaptığı siyasi istismar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN