Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP ve HDP'nin "FETÖ-PKK" mitingine kimse gitmedi!

HDP’nin FETÖ ve PKK mücadelesine karşı gerçekleştirdiği ve CHP’nin de katılma kararı aldığı miting Bugün Kartal'da gerçekleştirildi. Ancak mitinge milyonlarca katılım bekleyenler büyük hayal kırıklığı ile karşılaştı. 95 Sivil Toplum Örgütü ve iki siyasi partinin birleştiği mitinge yaklaşık bin kişi katıldı! Mitingde CHP’liler tarafından sallanan Atatürk bayrakları ile Teröristbaşı Abdullah Öcalan posterlerinin yan yana olması da sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Giriş Tarihi: 20.11.2016 17:50 Güncelleme Tarihi: 20.11.2016 23:56
CHP ve HDP'nin FETÖ-PKK mitingine kimse gitmedi!

Teröre destek veren HDP'lilerin tutuklanmasına ve FETÖ/PKK mücadelesi için ilan edilen OHAL'e karşı gerçekleştirilen mitingde CHP, HDP ve 95 STK buluştu. Ancak milyonların katılacağını iddia eden organizatörlere inat FETÖ ve PKK mücadelesini destekleyen vatandaşlar mitinge katılım göstermedi.

MİLYONLARI BEKLİYORLARDI 1000 KİŞİ İLE YETİNDİLER!

Birleşik Haziran Hareketi'ne ihale edilen CHP-HDP mitingine milyonlarca katılım bekleyen organizatörler alana sadece 1000 dolayında insan toplayabildi.

CHP DE İLAN ETMİŞTİ!

Parti tabanındaki tepkiye rağmen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Pazar günü Kartal'da OHAL'e karşı düzenlenecek 'Teslim olmayacağız' mitingine katılacaklarını söylemişti.

TERÖRİSTBAŞI POSTERİNİN YANINDA ATATÜRKLÜ BAYRAK SALLADILAR!

Mitinge katılan az sayıdaki CHP'linin PKK elebaşı Abdullah Öcalan posterleri sallayan HDP'lilerle birlikte Atatürk portreli bayraklar sallamaları sosyal medyada tepki topladı. #AtatürkPartisi PKK Kucağında etiketiyle tepkisini dile getiren sosyal medya kullanıcıları CHP'ye veryansın etti.

İşte katılımı düşük, CHP-HDP mitinginden kareler:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP ve HDP'nin "FETÖ-PKK" mitingine kimse gitmedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN