Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dertleri PKK’yı legal yapmak

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Dertleri PKK’yı legal yapmak

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO toplantısında konuştu, “Dertleri PKK’yı terör listesinden çıkarmak” dedi. Çavuşoğlu ‘Türkiye DEAŞ’ı destekliyor’ diyen Ermeni temsilciye de sert tepki gösterdi

NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu, TBMM'nin ev sahipliğinde Hilton İstanbul Bomonti Otel'de düzenlendi. "Siyasi Güvenlik" oturumunda "Türk Dış Politikası ve Bölgesel Güvenlik" başlıklı konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Avrupa ülkelerine sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu bazı Avrupa ülkelerinin PKK'yı terör örgütleri listesinden çıkarmak için çaba harcadığını söyledi.

O İSME SERT TEPKİ
Ermeni Heyeti Başkanı Koryun Nahapetyan'ın, Türkiye'nin aktif bir şekilde DEAŞ'ı desteklediği iddiasına da yanıt veren Çavuşoğlu, DEAŞ'la en büyük mücadeleyi Türkiye'nin verdiğini belirterek, "Değişik görüşler içinde olabiliriz. Siz Ermenistan'dansınız ben de Türküm. Ama önce dürüst olmamız lazım. Hele siyasetçiysek çok dürüst olmamız lazım. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi yıllarımda da gördüm. Maalesef Ermeni arkadaşlarımız hiç dürüst olmuyorlar" dedi. NATO Genel Kurulu oturumlar sonrasında pazartesi günü gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dertleri PKK’yı legal yapmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN