Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail televizyonuna verdiği röportaj!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail televizyonu Kanal 2'ye verdiği röportaj yayınlandı.

Giriş Tarihi: 22.11.2016 01:57
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail televizyonuna verdiği röportaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"HİTLER'İN YAPTIĞINI DA, İSRAİL'İN YAPTIĞINI DA TASVİP ETMEM"

Gazze'yi vurdukları anı unutmam mümkün değil. Hitler'in yaptığını da İsrail'in yaptığını tasvip etmem. Peres'e Davos'ta, "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz dedim"

İsrail iki devletli çözüme yaklaşmıyor. Hamas terör örgütü değildir. Sadece El Fetih'le bu iş olmaz. İsrail Mescid-i Aksa'yı kendi tasarrufu altına almaya çalışıyor.

Elimizde İsrailli subayların uluslararası karasularında Mavi Marmara'ya yaptığı baskının bütün belgeleri var. Orada 10 tane kardeşimiz şehit edilmiştir.

Bu ülkede gazetecilik yaptığı için kimse tutuklanmamıştır. Gazeteciler sınırsız özgürlüğe sahip midir? Benim özgürlük sınırım nereye kadarsa onlar da oraya kadar gelebilir.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail televizyonuna verdiği röportaj!

"DAEŞ'İN ELİNDE BATI'NIN SİLAHLARINI GÖRÜYORUZ"

Batı DEAŞ'a karşı bir mücadele veriyor mu? Hayır. Şu anda DEAŞ'a karşı mücadeleyi veren biziz. DEAŞ'ın elinde Batı'nın silahlarını görüyoruz. Uçaklarla iniyor. Yarısı PYD'ye, YPG'ye, diğer yarısı da DEAŞ'a gidiyor.

"TRUMP'IN ZAFERİ BENİ ŞAŞIRTMADI"

Trump'ın zaferi beni şaşırtmadı. Ben sandığın neticesine inanan bir insanım. Ben de Türkiye'de belediye başkanı olduğumda birileri şaşırmıştı. Dolayısıyla Amerika'da Donald Trump'ın seçimleri kazanması niye birilerini şaşırtıyor? Trump kendi imkanlarıyla mücadelesini verdi. Bir yerde politika yaparak gelmedi ama karşısındaki rakibi siyasetin içinde olan bir insandı. Onlara (Clinton) desteği veren bir grup da FETÖ idi. Ben kendilerine haber gönderip, "yanlış yapıyorsunuz" dedim. Oralardan aldıkları desteklerle ne hale geldiler. Sayın Trump ile Amerika'da yeni bir süreç başlayacak. Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde Trump'a karşı yapılanlar saygısızlıktır.

Ben daha ilk akşam kendisini aradım ve konuştuk. Geleceğe yönelik Türkiye ile ABD arasında yapacağımız çok şey olacağı konusunda mutabakata vardık.

"Siz bile doğru konuşamıyorsunuz, doğru konuşun"

SADECE GÜÇLÜ OLMAK YETMEZ, DÜRÜST DE OLMAK GEREKİR

Her ülke güçlü liderlerle ileriye gider. Eğer güçlü lider olmazsa, bir ülke ileriye gidemez. Sadece güçlü olmak yetmez, dürüst de olmak gerekir.

Politikada en nefret ettiğim şey yalandır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail televizyonuna verdiği röportaj!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN